Taas on jääkaappi täynnä ruokaa
Ostitko sinäkin tänään useamman päivän ruoat? Minä ostin. 170 euroa meni kauppaan.
Kommentit (12)
Paljonko sulla oikein menee ruokakauppaan, jos 170 euron ostokset riittää vain "useaksi päiväksi"?
En ole vielä käynyt kaupassa, pitää mennä viemään roskat ja hakemaan paketti.
Vierailija kirjoitti:
Paljonko sulla oikein menee ruokakauppaan, jos 170 euron ostokset riittää vain "useaksi päiväksi"?
Aika paljon. Tykkään ostaa terveellistä ruokaa.
Ostin tänään energiajuoman ja pienen pussin sipsejä.
Meillä maksaa kahdelle perus kauppalasku hygienia tarvikkeinne n. 200 e viikossa.
49 e kk tulee boonuksia vähintäänkin Prismasta. Vakuutusmaksuja kun on niin tulee boonuksia 80e
Kerran viikossa kaupassa, ostokset 60-70€/kk. Ihan perus ruokatarvikkeita, terveellisiäkin toki.
Vierailija kirjoitti:
Meillä maksaa kahdelle perus kauppalasku hygienia tarvikkeinne n. 200 e viikossa.
49 e kk tulee boonuksia vähintäänkin Prismasta. Vakuutusmaksuja kun on niin tulee boonuksia 80e
Kannattaa keskitää Prismaan.
Ostin ruoat (ja vähän herkkujakin) ainakin 6 päiväksi. Meni n. 80 e.
Ostin perhepizzan ja kaksi tupakkiaskia, meni 50 euroa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Paljonko sulla oikein menee ruokakauppaan, jos 170 euron ostokset riittää vain "useaksi päiväksi"?
Aika paljon. Tykkään ostaa terveellistä ruokaa.
Mulla meni 120 euroa terveelliseen ruokaan viikoksi viidelle
Ostan yleensä 3-4 päivän ruuan ja sitten pakastimen täyteen kaikkea. Olen nyt syönyt pakastimesta ruokaa viikon kuten jauhelihaa josta olen tehnyt ruokaa.
Kauppa on lähellä, voin käydä vaikka päivittäin