Minulla tulee riittämättömyyden tunne parisuhdemarkkinoilla.
Tuntuu vaan turhauttavalta kun yrität iskeä sellaisia naisia joista viehätyt niin ne naiset taas vaativat miehiltä ihan liikoja. Miehen tulisi olla komea statusmies hyvällä palkalla, miehen pitäisi olla se naisten naurattaja alfamies joka on kiltti ja samalla pahis. Saisin minäkin naisen vaikka heti mutta en halua sellaista naista joka ei minusta ole kaunis.
Turhauttaa edes lähestyä naisia koska naiset etsii sitä kympin adonista, myös ne ei kedon kauneimmat kukat etsii juuri sitä kympin miestä.
En voi antaa kuuta taivaalta koska olen ihan tavallinen suomalainen mies, miksi me emme saa edes mahdollisuutta?
Kommentit (17)
Miksi haluaisit mahdollisuuden naiselta joka ei viehäty sinusta? Minä olen ollut miesten kanssa jotka kelpuuttivat minut ja halusivat suhteen, mutta kohtelivat kuin roskaa, koska eivät oikeasti sitten viehättyneetkään. Haluaisitko itse tulla vain käytetyksi ja kaltoinkohdelluksi?
Tämä ei nyt oikein toimi. Valitat että naiset eivät huoli sinua mutta samalla selität että saisit kyllä naisia mutta et halua koska et viehäty heistä.
Miksi naisten pitäisi huolia sinut jos he eivät viehäty sinusta? Pelaa nyt vaan samoilla säännöillä eli jos et huoli naisia jotka huolivat sinut niin ole yksin. Ja lopeta tänne spämmääminen aiheesta. Yhdelläkään naisella ei ole velvollisuutta huolia sinua säälistä vaikka kirjoittelisit avauksen aiheesta joka päivä.
Aivan niin. Minunkin pitäisi saada työpaikan ihana 30-vuotias komistus, vaikka olenkin 50-vuotias pullea täti..
Toimisiko tämä näin päin.
Heikot sortuu elon tiellä. Jätkä sen kuin porskuttaa.
Myös ne ei-kedon-kauneimmat-kukat etsii juuri sitä kympin naista.
Miksi käyn kuumana pienipalkkaiseen ujoon mieheen? Takuulla ei ole mikään naisten naurattaja tai jännä. Olenko jotenkin päästäni vinksahtanut nainen?
Vierailija kirjoitti:
Miksi käyn kuumana pienipalkkaiseen ujoon mieheen? Takuulla ei ole mikään naisten naurattaja tai jännä. Olenko jotenkin päästäni vinksahtanut nainen?
Jos et päästäsi vinksahtanut niin ainakin marginaalissa. Mies on ilmeisesti poikkeuksellisen komea.
Samoin. Tylsää kun naiset pihtaa sitä toosaansa
Olipa kerran nainen joka luuli olevansa kaunis ja viehättävä, ja hän tiesi sen hyvin. Hänellä oli korkeat odotukset kumppanilleen hänen unelmansa oli löytää joku, joka täyttäisi täydellisesti kaikki hänen vaatimuksensa. Hän uskoi ansaitsevansa vain parasta, mutta hän ei aina tullut ajatelleeksi, mitä hän itse toisi suhteeseen.
Hän tapasi usein mukavia miehiä, mutta torjui heidät, koska hän ajatteli heidän olevan "liian tavallisia". Hän odotti aina jotain parempaa, joku, joka olisi täydellinen kaikilta osin. Ajan myötä hänelle alkoi kuitenkin valjeta, että moni niistä miehistä, joita hän piti "tavallisina", oli löytänyt itselleen kumppanin ja alkanut elää onnellisessa parisuhteessa.
Lopulta hän oivalsi, että hänen odotuksensa eivät aina olleet realistisia ja että hänkin voisi löytää onnen, jos uskaltaisi katsoa ihmisiä pintaa syvemmälle.
Saat juuri sen tasoisen naisen kuin itse olet. Jos et ole tyytyväinen tarjontaasi, nosta tasoasi. Älä ole laiska ja ruma.
Jos naiset eivät kiinnostu sinusta, niin sinä olet faktisesti riittämätön. Sinulla ei silloin ole niitä ominaisuuksia, joita nämä naiset kaipaavat ja joihin he kokevat vetoa.
Vierailija kirjoitti:
Samoin. Tylsää kun naiset pihtaa sitä toosaansa
Miehet ovat kyllä aina sanoneet että jakelevat naiset oksettavia joten miten se nyt oli
Väitän että sosiaalinen media on vääristänyt parisudemarkkinat. Tilanne palautuu siinä vaiheessa kun molemmat sukupuolet oppivat tunnistamaan vastapuolelta halukkuuden tavalliseen perhe-elämään.
Vaikuttaa sille, että sinäkin haet ja tai vaadit Ap ainakin ulkonäöltään kympin naista mutta sitten arvostelet naisia, jotka vastaavasti kympin miestä, mikä ongelma?. - Jos sinulle Ap oikeasti riiittää, että nainen on mahdollsimman kaunis ja muut seikat ja piirteet hänessä ovat aivan toisarvoisia, niin oletko harkinnut nuken hankkimisita?
Sinkkumies
Vierailija kirjoitti:
Miksi haluaisit mahdollisuuden naiselta joka ei viehäty sinusta? Minä olen ollut miesten kanssa jotka kelpuuttivat minut ja halusivat suhteen, mutta kohtelivat kuin roskaa, koska eivät oikeasti sitten viehättyneetkään. Haluaisitko itse tulla vain käytetyksi ja kaltoinkohdelluksi?
Koska ne naiset olisivat mukavia häntä kohtaan, jos hän olisi heidän mielestään haluttava. Naisten haluttavat ominaisuudet eivät poistu sillä, että he eivät halua miestä.
🥱