Olen surullinen kun olen syntynyt Suomeen...
Onneksi voin kuvitella itseni minne tahansa muualle.
Terkkuja palmusaarelta.
Kommentit (11)
Painu nekke takaisin Afrikkaan. Teet palveluksen meille arjalaisille.
Muuta muualle, ei ole vaativaa, töitä on tarjolla vaikka ei osaisi juuri mitään esim. puhelinmyyntiä Espanjassa.
Det kunde gå mycket värre. Från Finland kan man flytta när man vill och inom EU genom eget meddelande. Annat är det hos grannen i öster. Den som är född där saknar alla sådana möjligheter och snart ligger en miljon av dem helt ofrivillig i stycken i den ukrainska leran.
JOs ei meno kiinnosta, niin pois vaan! Lentokoneet lentää ja laivat liikkuu. Menkää jo !!!
Minä en ole surullinen. Päinvastoin. Talvet toki vietän mieluummin aurinkoisella palmusaarella kuin Suomen loskassa. Koska olen syntynyt Suomeen, voin valita.
Surkeaa, kun on vielä oppinut tämän junttikielen. Sillä ei tee mitään palmujen alla.
Olen surullinen kun ihmiset ei viitsi lukea aloituksia kunnolla. Hyvää yötä.
Niin niin, olisit varmasti niin paljon mieluummin syntynyt Afrikkaan nälkää näkeväksi lapseksi. Juuri oli uutisissa, että niitä on miljoonia. Voi harmi, että juuri sinä et saanut syntyä sellaiseksi.
On lottovoitto syntyä Suomeen. Persujen unelma, elämiseen riittää kun viitsii täyttää työtön työtön lomakkeen säännöllisesti.
Et ole ainoa. Tämä on ihan Paaska maa