Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vuotohäiriö

Vierailija
11.10.2024 |

Kuukautiseni ovat kestäneet aika tarkalleen nyt 5 viikkoa. Tiistaina sain hormonihäiriöön keltarauhashormoni, mutta vielä ei ainakaan vuodossa näy loppua, vaikkakin vuoto vähentynyt onkin. Tokikaan ei ole kuin vasta neljäs päivä kuurin alusta. Mutta kauanko keltarauhashormonilla menee tasata omaa hormoni toimintaa ja lopettaa ylimääräinen vuoto? Ts kuinka kauan tässä odottelen? 

 

Olisi arvokasta kuulla kokemuksia, jos jollakulla samaa vaivaa ollut. Tämä on jo aika raastavaa. Mitään "vikaa" ei minusta ultran perusteella löytynyt.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän se sieltä aikanaan lopu, jopa ilman lääkkeitä. Mulla esivaihdevuosissa välillä vuotanut pari kuukautta, monen kuukauden vuototauon jälkeen. Aina ne on itsestään loppuneet, en ole edes gynellä käynyt.

Vierailija
2/4 |
11.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pari kuukautta on kyllä pitkä aika vuotaa, eikö tuollainen jo vaikuta hb arvoihin! 

Mutta joo, onko muilla kokemuksia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävitkö gynekologian erik.lääkärin vastaanotolla vai yleislääkärillä?

Vierailija
4/4 |
11.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksityisellä gynekologilla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän yksi