Parviäly:Eilen treffit,tänään viestittelyä:
Eilen siis ekat treffit sellaisen perustavallisen 50 v miehen kanssa.Meni ok,juttu luisti,halattiin ja erottiin.
Tänään normaalia viestittelyä,hän käyttää vaivaannuttavan paljon emojeita aina,mutta yleistä juttua muuten.
Kunnes "harmi kun sulla on tauti päällä,ei voitu pussailla eilen" (minulla siis poskiontelotulehdus).
Oon nyt vähän että haukotus.
Ehkä tullu liian varovaiseksi deittimarkkinoiden tarjonnan suhteen koska siellä on oikeasti aika pommeja.Mutta olen enemmän asiallinen ja järkevä kuin kovin hassutteleva-ja tällainen viesti latistaa nyt fiilikset täysin,tai siis ne edes vähän kehittymässä olevat.Mun mielestä aluksi tutustutaan asialinjalla ja pussailu kuuluu asiaan jos juttu etenee.Plus typerä sana tässä kohtaa viisikymppisella ihmisellä.
Vai ylireagoinko?
Kommentit (16)
Juu, tai toi oletus, että olisit heti halunnut pussailla jos ei tautia.
No en nyt tuon yhden lauseen perusteella tyrmäisi. Ehkä vähän huono sanavalinta mieheltä, mutta mitä sitten. Suuri osa ihmisistä ei suunnittele treffejä noin kuin sinä, että ensin tiukasti asialinjalla. Monien, itsenikin, mielestä jo ekoilla treffeillä voi pussailla, jos tilanne kehittyy luontevasti siihen suuntaan.
Ihan söpöä flirttailua, jolla lienee tarkoitus vain osoittaa että on kiinnostunut sinusta. Mutta sano toki hänelle suoraan, jos haluat pysyä toistaiseksi enemmän asialinjalla.
Kyllä me vaimon kanssa pussailtiinkin pikkusen eka treffeillä. Mutta eihän se mikään pakko ole. Ei kai tuo välttämättä mitään sellaista tarkoitakaan, ainakaan mitenkään kovin vakavalla mielellä. Oli vaan käynyt asia mielessä, eli pitää kai sinua melkoisen miellyttävänä. Siitäpä sitä voi sitten lähteä kokeilemaan miten sujuu keskinäinen toiveiden kommunikointi ja yhteen sovittaminen. Löytyykö ns. yhteinen sävel vai meneekö siihen että toinen on koko ajan vailla jotain mihin toinen ei halua ryhtyä.
Ei kannata jatkaa, jos tarvii edes miettiä tällaisia asioita.
Ajattelin samaa, lapsellinen lause. En jatkaisi. Onneksi tuli heti alussa esiin tuo piirre.
Sen verran lapsellinen lausahdus että vaivaisi muakin, mutta jos se on toistaiseksi ainoa ällötyksen herättäjä, antaisin olla. Mutta jos näitä tulee lisää niin hyvät jatkot vaan miehelle.
Yrittää viedä viestittelyä seksuaalisempaan suuntaan.
Heikot sosiaaliset taidot, eikö se tinderi ole noita jämämiehiä pullollaan
😅 Joltain 15v pojanklopilta jolla ei mitään kokemusta vastakkaisesta sukupuolesta voisi odottaa tuollaista. Tapaisin tyypin varmaan vielä jos on muuten ok mutta en toivoisi liikoja
Vierailija kirjoitti:
Sen verran lapsellinen lausahdus että vaivaisi muakin, mutta jos se on toistaiseksi ainoa ällötyksen herättäjä, antaisin olla. Mutta jos näitä tulee lisää niin hyvät jatkot vaan miehelle.
Sen olen miehistä oppinut, että jos tulee esiin yksikin luotaantyöntävä piirre, ei kannata jatkaa.
N. Kokemusta 30 v ajalta
Ei h elvetti. Ootko teinix? Täällä kysyt neuvoja miten sinun pitäisi tehdä ja tuntea. Niinkuin lapset sanoo tämä olisi minulle redflag että tietäisin treffikumppanin olevan näin lapsellinen.
Älä jumitu tuollaisiin pikkujuttuihin.