Olenko tosiaan ainut ihminen Suomessa ketä ei kiinnosta politiikka, vihapuhe, julkkisjuorut tai muiden asioiden vatvominen?
Tuntuu välillä siltä. En ole koskaan tajunnut miten ihmiset voivat käyttää päivänsä nyt just esim jonkun Saulin ja Jennin eron puimiseen. Ne ei oo teiän asioita, se mitä siinä vaan käy on se, että te keksitte itse omat narratiivinne ja alatte toistamaan niitä muille
Se taas johtaa ihan suoraan dissinformaatiokampanjaan.
Nää asiat pitäs olla jo tuttua kaikille tässä 4 vuoden aikana. Huom, pitäis. Mut ei näyt olevan
Keksikää omat juttunne ja tulkaa pois sieltä lammaslaumasta, se ei tarjoo mitää hyvää
Kommentit (5)
Olenko ainut joka ei pysty katsomaan putousta, tulee hirvittävä myötähäpeän tunne jos näen vilauksenkaan.
Vierailija kirjoitti:
Olenko ainut joka ei pysty katsomaan putousta, tulee hirvittävä myötähäpeän tunne jos näen vilauksenkaan.
Katsotko kuitenkin innolla eduskunnan kyselytuntia ja varsinkin ministeriaitiota?
-winner-
Sinähän vatvot tuota samaa joka päivä monta kertaa tällä palstalla. Sinua kiinnostaa vain se, mitä muut tekevät ja ajattelevat.
Olet