Lue keskustelun säännöt.
Kun seisotte jonottamassa turvatarkastuksessa, kysykää edessä ja takana olevalta eihän teillä ole yli 100 ml nesteitä käsimatkatavaroissa?
07.09.2024 |
Ja katsokaa ne hammastahnat ja dödöt kanssa, nyt kun jonossa aikaa on. Älkääkä alkako inttämään tarkastajan kanssa siitä että saihan ennenkin pitää isompia nesteitä käsimatkatavaroissa Helsinki-Vantaalla. Sai ennen, mutta ei saa enää. Mukavaa lentomatkaa.
Kommentit (2)
On todella ikävää että Helsingissä ei ole enää erillistä kaistaa busineksessa lentäville, kuten muulla maailmassa. Ei oikein jaksaisi lomailijoiden kanssa seisoa jonossa joskus monta kertaa viikossa, jos matkustus on iso osa työtä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ja mitä kukaan tekee sellaisilla nestemäärillä matkustamossa? Eikö käsimatkatavaroiden kanssa matkustajille riitä pikkupakkaukset hammastahnaa, sampoota, naamarasvaa? Voi ostaa sitten kohdemaasta lisää jos loppuu.