Monet yrittäjät lopettavat
Tunnen monia yrittäjiä jotka lopettavat yrittämisen, mikään ei kuulemma kannata Suomessa enään.. oleteko huomanneet samaa
Kommentit (10)
Orpo ja Purra iloitsee onnistumisesta
En ole huomannut. Menee ihan yhtä hyvin kuin ennenkin. 2022 oli hiljaisempaa, mutta 2023 jo hyvä. ALVin korotuksella ei itselle paskankaan merkitystä. Senhän maksaa asiakas eikä yrittäjä.
Ei näistä lopettaneista kirjoitella pitää tehdä konkurssi
Hyvä hyvä. Nyt voivat mennä oikeisiin töihin, koska on kova työvoimapula.
Moni yrittäjä kärsii nyt peräsuolen laskeumasta.
Vierailija kirjoitti:
Alv nousu on paha
ei alvinnousu mitään tee. Se on se edellisen haittahallituksen yel-uudistus joka nyt niittää yrityksiä kuin heinää. Siinä eläkevakuutusyhtiöille annettiin avoin valtakirja ryöstää niin paljon rahaa kuin kehtaavat yrittäjiltä.
Meillä rakennusfirmassa ei ole koskaan ollut näin hiljaista kesää.
Kun ihmisten ostovoima tuhotaan, niin mitä oikein odotatte. Olette nyt ilakoineet kohta vuoden kun tavallista suomalaista kyykytetään tajuamatta että se rupeaa pikkuhiljaa näkymään myös yrittäjien lompakossa.
Ei muuta kuin turuille ja toreille huutelemaan nasevia sloganeita, muistakaa kaikki persaukiset wannabe porvarit äänestää rikkaiden etujen puolesta, ryhmään johon te ette kuulu ettekä tule ikinä kuulumaan.
Kannattaa nostaa hintoja ja vaatia yhteiskuntaa apuun .