Voinko asentaa valvontakamerat vuokralaiseni asuntoon
Kun vähänväliä on otsikoita kauhuvuokralaisista jotka tuhoavat asunnot.
Kommentit (12)
Kyllä voit. Itse olen asentanut suihkuun ja makkariin. Vuokralainen on nuori piskelijatyttö ja epäilen, että siellä köy miesvieraita, vaikka en niitä salli.
Vuokraisäntä Veikko67
Vuokraemäntä sai tuomion salakatselusta Lahdessa
Olen vuokrannut kolmena kesänä mökkiä, tänä kesänä sain kuulla että heillä on siellä valvontakamerat. Minulle ei ole kerrottu eikä siellä ole ollut mitään tauluja kertomassa kameroista. Aivan sama jos ovat tirkistelleet alastomia uimareita. Mutta en enää vuokrannut. Tirkistely on viihdettä joillekin pervoille.
Et tosiaankaan voi. Syyllistyt salakatseluun ja saat tuomion ja voi olla ettei sinun asuntos enää vuokralle kovinkaan helposti mene.
Voi jos ne kätkee niin että niitä ei löydy.
Mitä tahansa voi tehdä, mutta onko se laillista, on toinen juttu.
Saat, mutta kotirauhaa et saa rikkoa. Tarkoittaa melkein mahdottomuutta siis oikeasti. Jos sulla on nyt vaikka kerrostalo, niin saat kuvata talon aulatiloja ja kerrostasoja.
Voit, jos vuokralainen antaa luvan. Ilman sitä on laitonta.
Laita makuuhuoneeseen. Voit alkaa pornotuottajaksi
Laita makuuhuoneeseen. Voit alkaa pornotuottajaksi
Voit toki asentaa, mutta älä hämmästy jos saat tuomion salakatselusta.