Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ovat noin 70vuotiaan huolenaiheet?

Vierailija
02.07.2024 |

Kerro pois!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisi lähteä ensi viikolla Balille, enkä osaa päättä mitä kaikkea vaatteita otan mukaan.

Vierailija
2/5 |
02.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisi saada järkeä kaikkeen elämään alkaen tietysti omastani sillä elämänkokemuksella joka minulla tässä iässä on:

Onko elämäsi traumasta toiseen joutumista? Etkö ole löytänyt sopivaa apua? Tarinoiden kirjoittaminen ja lukeminen voi auttaa. Perustetaan ja aloitetaan TRAUMATARINATALO! Kiinnostaisiko osallistua? Mitä traumoja olet kokenut elämässäsi - laita tänne listaasi! Kaikki tietysti anonyymisti. Voisi pyöriä vähän kuten tämä vauva-palsta, aihe vapaa.

Oletko ollut jossain tilanteessa jonka koet ihan fyysisesti uudestaan ja uudestaan eli jos sinua on esimerkiksi lyöty niin tunnet kehossasi kaiken lyömisen uudelleen ja uudelleen etkä pääse tästä tuntemuksesta eroon? Voisi kuvitella että tällaisessa parisuhdeväkivallassa toisen pahoinpitely aikaansaisi sen että osapuolet todella pääsevät erilleen ja eroon toisistaan, mutta näin ei taidakaan käydä. Entäpä jos käykin päinvastoin? Kokemusta? Mitä tehdä?

Uskokaa tai älkää niin hirveitä traumoja voi aiheuttaa myös abortti ja sen kokonaistilanne - sekä miehelle että naiselle. Jos sinulla on näin niin se kyllä kuuluu tänne listalle, mutta pellet pysykää poissa. Ei unohdeta myöskään stalkkareita joilla on joku trauma!

Joidenkin elämässä lista on niin pitkä ja sellainen että sitä ei voisi uskoa edes todeksi - kuinka tämä on mahdollista? Voin kirjoittaa oman listani - jos ette ryhdy nauramaan - sittenhän näette mitä Traumatarinatalolta voitaisiin odottaa vertaistukena. Usein kun löydän jotain joka sopii omiin tilanteisiini niin saatan lukea tekstiä yhä uudelleen ja uudelleen ja tuntuu siltä kuin sillä olisi jotenkin parannuttava vaikutus.  

Kerro jos olet sitä mieltä että elämäsi traumoissa olisi ainesta jopa filmeihin!

02.07.2024 

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haloo kaikenikäiset eikä vain noin 70-vuotiaat!

Vierailija
4/5 |
02.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistähän löytyisi kumppani jonka kanssa kemiat toimisi. Lisäksi hänen tulisi kyetä esim. henkisten asioiden pohdiskeluun sekä kyetä kaikissa asioissa katsomaan ns. laatikon ulkopuolelle ja kyetä kriittiseen ajatteluun. Uutisten seuraaminen ihan nounou, sekä kaikenlainen auktoriteettiuskovaisuus ihan pannassa. Lisäksi pitäisi olla kiinnostunut luonnonlääkityksestä, villiyrteistä ym. Kaiken lisäksi vieläpä seksiä rakastava. Hmm.. eipä taida minulle miestä enää löytyä.

N. 67v.

Vierailija
5/5 |
02.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän niitä huolenaiheita ole laidasta laitaan ihan samoin kuin muillakin ihmisillä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän seitsemän