Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Juhuu, vanhemmat, jotka ei mene

Vierailija
20.06.2024 |

Mene rannalle ja ui lasten kanssa. Mitä sanoo lasu? Mitä sanot sinä?

Ja kuinka kiero on vanhempi, joka ei tee noin? Tai oikeastaan ainoastaan äitihän se vaan on suorastaan hullu, jos ei tee noin. 

Isä....noh voishan sekin mennä, mutta nyt puhutaan äidistä! varsinkin äidin täytyy osoittaa lämpöä ja ottaa se lapsi sylin ja uida! Muuten saattaa tulla ongelmia, koska....nin puuttuu se normaali lämpö ja äitiys. 

Ja kun mennään ulkomaanmatkalle äidit menee uimaan ensin ja enemmän kun muut aikuiset. Äidin velvollisuus on mennä lasten kanssa paljon enemmän kun isän ja voi voi, jos ei niitä pihapelejäkään pelaa 10 x enemmän kun iskä, on äiti joka ei kuulemma tee ikinä mitään. Nyt puhutaan erityisesti eräästä äidistä, turha siis verrata kehenkään muuhun äitiin ta isään...

Voi pyhä Sylvi ihmiset on hulluja. 

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
20.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

okei

Vierailija
2/6 |
20.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja siis saahan sitä ihmetellä toisten äitiyttä ja elämänapaa.Niin mäkin teen, jos huomaan jotain mistä en pidä, esim. tällaisilla palstoilla, mutta en nyt rikoksia lähtisi tekemään jollekin tai maalittamaan ja seuraamaan. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
20.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jo sinä annat alistaa itseäsi muista olet vastuussa koko maapallon tytöille....Riippuu vähän tietenkin mistä ja kenestä kyse.

Juu eihön se hyvä ole, jos  antaa jonkun alistaa, mutta hassua, jos joku kenellä tuollaista vastaan, lähtee tekemään lisähaittaa henkilölle tai jopa oksettavia rikoksia. 

On tekoja joista on hyötyä ja tekoja mistä haittaa. Ei tarvitse olla kovinkaan fiksu tajutakseen mistä koituu mitäkin. 

Vierailija
4/6 |
20.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häh?

Vierailija
5/6 |
20.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tekstisi perusteella huoli nousee ihan muusta, kuin vesileikeistä.

Vierailija
6/6 |
20.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole tainnut koskaan uida lasten kanssa rannalla, tosin ei lapsetkaan ole rannalla juuri uineet. Kahlailtiin silloin kun lapset olivat pieniä tai kaiveltiin hiekkaa rannalla.

Uitu on lähinnä altaissa. Yhtenä kesänä taidettiin käydä lähes viikoittain kylpylässä uimassa. Tuolloin oli halvempaa kuin uimahallissa, maauimala olisi varmaan ollut suunnilleen samanhintainen. Ei ollut mitään aikarajoja ja hyvillä kesäilmoilla siellä oli tosi hiljaistakin. Vietettiin paljon aikaa ulkoaltailla ja sisäliukumäissä. Taloyhtiöllä on myös uima-altaat saunalla, joten siellä on ollut helppo käydä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yhdeksän