Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

50€ rahaa ruokaan viikossa

Vierailija
07.06.2024 |

Mitä ostaisin? 

Kommentit (19)

Vierailija
1/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvät rahat on.

Vierailija
2/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuolla saa jo hyvin ruokaa ja riippuu mitä kotoa löytyy

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta mitä tykkäät syödä.

Vierailija
4/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuinka monelle?

Mun budjetti on 70 €/vko/4hlö.

Vierailija
5/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mää yritän hankkia bulkkituotteita pidemmälle ajalle kuten kuivamuonat isommissa erissä, sitten hakee vaan lihaa ja juustoa per viikko päälle.

 

 

 

Vierailija
6/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuinka monelle?

Mun budjetti on 70 €/vko/4hlö.

Yhdelle henkilölle sis wc paprut ja saippuat

 

Ap

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos itse tekee, niin 50€ riittää hyvin. Pari päivää, kun pihistää, niin ainakin yhtenä päivänä voi syödä paremminkin. 

Vierailija
8/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sulla on hyvät tulot ku on noin hirveesti rahaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mainiosti riitää viikon ruokiin. Kannattaa vielä käyttää -50 %:n alennuksia hyödyksi! Tuolla saa hedelmiä, vihanneksia, protiinia, maitotuotteita ja kaikkea riittävästi.

Vierailija
10/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No osta nyt keittoaineksia ne saa jo kympillä kolmeksi päivää yhdelle. Puuroa, margariinia ja katsele hevihävikkejä itse ostin useamman päivän salaatti ainekset alle eurolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Kuinka monelle?

Mun budjetti on 70 €/vko/4hlö.

Yhdelle henkilölle sis wc paprut ja saippuat

 

Ap

 

Wc-paperia menee alle rulla viikossa..

Vierailija
12/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Kuinka monelle?

Mun budjetti on 70 €/vko/4hlö.

Yhdelle henkilölle sis wc paprut ja saippuat

 

Ap

 

Wc-paperia menee alle rulla viikossa..

Eräällä tutullani on suolistosairaus ja hänellä sitä menee kyllä enemmän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiukkaa tekisi. 11€ maksaa jo lounas Kingissä. 

Vierailija
14/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinuna ostaisin ruokaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Kuinka monelle?

Mun budjetti on 70 €/vko/4hlö.

Yhdelle henkilölle sis wc paprut ja saippuat

 

Ap

 

Wc-paperia menee alle rulla viikossa..

Eräällä tutullani on suolistosairaus ja hänellä sitä menee kyllä enemmän.

Luulisi että varsinkin suolistosairas pesisi takapuolensa eikä vaan lääppisi paperilla.

Vierailija
16/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

 

Pärjään 4x150€=600€ kuukaudessa. Toisinaan menee yli. Sinkkukoti. Välillä käyn ulkona pizzalla ja toisinaan viikonloppuna tilaan pizzan kotia. Mukava kun rahaa on ruokaan, eikä tarvitse tinkiä ruoasta. Ostan mitä tarvitsen enkä hintalappua katso. En osta punalaputettuja, jätän ne muille. 

Vierailija
17/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eio pahja. Meillä (kahden hengen talous) menee 6000€/a  (k-plusan mukaan). Eli 125€ viikossa. Eikä todellakaan kaupassa katota hintoja. Ostetaan just sitä, mitä halutaan. Asuntolainaa ei ole, ja molemmat töissä.

Vierailija
18/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin perunoita, juureksia.

Vierailija
19/19 |
07.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Jos itse tekee, niin 50€ riittää hyvin. Pari päivää, kun pihistää, niin ainakin yhtenä päivänä voi syödä paremminkin. 

Kyllä. Just vuoden alussa pidettiin taas kirjaa niin noin 250- 300e kuussa meni ruokiin kahdestaan. Ihan tavallista itsetehtyä kotiruokaa eikä mitenkään säästelty. Siis itse tehtyä, monenlaista perusruokaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi seitsemän