Mieheni käy suihkussa mutta laittaa
aina silti samat sukat ja kalsarit jalkaansa. Olen sanonut sen sata kertaa. Mies väittää että ei ne niin likaiset ole. Viikonloppuna vaihtaa uudet.
Kommentit (11)
ja jäädä kotiin 4 lapsen kanssa. muuten ihana mies, ostaa kukkia ja suklaata. Laittaa ruokaa ajoittain, hoitaa lapsia. kai kaikilla on se jokin vika
ja jäädä kotiin 4 lapsen kanssa. muuten ihana mies, ostaa kukkia ja suklaata. Laittaa ruokaa ajoittain, hoitaa lapsia. kai kaikilla on se jokin vika
miksi ihmeessä valitat....? Jokaisella on juu ne omat vikansa.
Aika helppo osoittaa. Itse vaihdan alushousut aina, mutta sukkia en elleivät haise hieltä. Muutenkin olen aina kotona ilman sukkia/villasukissa, joten sukkia voi pitää parina päivänä.
Oman miehen sukkahiki on kyllä sellainen ettei se itsekään halua pitää kahta päivää samoja sukkia. :D
Seurustelin nuorena tyttönä tämmösen juntin kanssa. Käytiin saunassa keskiviikkona ja lauantaina, muulloin ei juurikaan peseydytty vaikka talossa kyllä suihku oli, kellarin pannuhuoneeseen laitettu semmoinen pieni käsisuihku. Sauna oli pihasauna. Oikeaa peseytymistä oli saunassa käynti...
Mutta alusvaatteita nämä maaseudun ihmiset eivät osanneet vaihtaa. Samat kalsarit vedettiin jalkaan peseytymisen jälkeen, ehkä kerran kuussa - 3 viikon välein vaihtoi.
Jos sinua häiritsee miehesi juntti-epäsiisteys: kun miehesi menee ensi kerralla suihkuun, vie ne sukat ja kalsarit pyykkiin ja tuo puhtaat tilalle. Sano, että sinua inhottaa ja että hän haisee, koska likaiset vaatteet haisee. Sano, että sinähän ne peset, eikä sinua haittaa tämä ns. ylimäärinen pesu.
Jos haistaa ja edelleen sanoo, ettei haise, niin ihmettelen...
kanssa, että viet puhtaat sille tilalle.
meillä mies onneksi ihan oma-aloitteisesti vaihtaa puhtaat :D ihan vaan jo senkin takia, että suuseksiä ei tasan tarkkaan heru millekään vauhtiraitakikkelille.
Jos haistaa ja edelleen sanoo, ettei haise, niin ihmettelen...
jotkut vain tykkää omista hajuistaan...
Kyllä mun mielestä alusvaatteet vaihdetaan päivittäin. Ihan varmasti pershiki haisee jokaisen kalsareissa yhden käyttöpäivän jäljiltä.
Ei varmaan tarvi tehdä sitä kauaa kun itse huomaa miten kiva on laittaa puhtaat päälle.
jätä se sika!