Varsi-imurien kuningas??
Nyt mammat ja papat, mummot ja vaarit help!
kertokaa kokemuksia mihin varsi-imuriin kannattaa nykypäivänä sijoittaa?
ja ei kiitos kommentteja johdollisiin koska sitä ei tähän talouteen tule eikä myöskään vaimo ole paras imuri.
Lemmikkitalous on jotenka sellainen hyvä imutehollinen täytyisi olla, sekä akun kesto hyvä ja myöskin matot täytyisi jaksaa imaista. Plussaa tietennii ois jos pystyy autonkin sillä puhdistamaan, onhan ne nykypäivänä kehittyneet paljolti.
Kiitos ja kumarrus!
Kommentit (13)
Bosch, käy samat akut kuin porakoneeseen ja muihin koneisiin.
Meillä tämä ja on hyvä.
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/724088/Bosch-Serie-8-Unlimited-…
Vierailija kirjoitti:
Meillä on Dyson V15 ja on hyvä.
Dysoniin ei kannata seota. Ylikallis muoviromu jonka imuteho ja imurointi aika huono.
Imuroin niin vähän, että olen vaihtanut pussin kaksi kertaa yli 20v aikana. Riittää kun vaihtaa kerran 10vuodessa.
Ja Dysonilta ei saa minkäänlaista teknistä tukea vaikka niillä aspa puh numero on. Ilmoittaa vaan että numero ei ole käytössä... Yritin 6kk soittaa siihen, kerran vastattiin. Aspa lupasi selvittää asiaa (ei ollut imurista kyse vaan wifiin liitettävä laite), Ja lähettää sp kun ongelma selvinnyt. Nyt siitä mennyt kolme kuukautta, ei ole tullut sp eikä numero vastaa. Dysonilla tähtitieteelliset hinnat mutta mitään apua ei saa. Hankkiuduin laitteestani eroon enkä enää ikinä kajoa mihinkään Dysonin laitteeseen!!
Meillä electrolux, johon ei voi vaihtaa akkua ilman koko laitteen purkamista ja johtojen juottamista, lisäksi uusi akku maksaa puolet uuden imurin hinnasta. En suosittele mitään imuria, johon ei voi helposti vaihtaa akkua.
kaupassa niitä katseltiin ja missään ei ollut niitä pehmeitä harjapäitä jolla listanpäälliset ja muut kolhiintuvat voisi imuroida, mitä tekee pelkällä keskilattiaimurilla. ...keskusimuri löytyy, mutta se letkun raahaaminen ...puolisolta fiksu ajatus, että imuroi ensin ne listat sillä vanhalla ja keskilattian tuolla varsivehkeellä... heh
Kiitos!
itellä dyson motorhead ja meni parissa kolmessa vuodessa tehot ja p*skaks
kahtelin jo noita bosch vaihtoehtoja ja ne vaikutti oikein hyviltä juurikin lisäakkuineen sekä tarvikkeita näyttää joissakin malleissa olevan hyvänlaisesti👌🏻 tätä täytyy alkaa tutkimaan ja harkitsemaan. Asunto ei ole iso.
ap
Elvis on paras ja Motörhead mainittu!
Bosch on paras. Sillä imuorin varttani joka päivä.
T: Urpo