Lääkärin mielestä olen työkykyinen, saatan pian hoitaa sinunkin pentujasi.PM
Jos työkkäristä niin paskanakilla nakkaavat, että minut päiväkotiin pakkotyöllistävät.
Lekuri ei suostu kirjoittamaan saikkua, ei kai siinä sitten muuta kuin pentujanne "hoivaamaan".
Kommentit (13)
Jos työkkäristä niin paskanakilla nakkaavat, että minut päiväkotiin pakkotyöllistävät. Lekuri ei suostu kirjoittamaan saikkua, ei kai siinä sitten muuta kuin pentujanne "hoivaamaan".
kakaroita, en ehdi väliin jos 1v haluaa hypätä alas sohvalta pää edellä ja toisekseen mun pää on niin pipi, ettei mua kiinnosta vaikka se jonkun toisen 1v haluaisikin sieltä sohvalta pää edellä hypätä.
Aina voi sanoa syyksi että työllistettyä ei saa jättää yksin lasten kanssa.
Sitä voi tuossa iässä jo alkaa harjoittelemaan aamuherätyksiä ja moitteetonta henkilökohtaista hygieniaa, vapaavalintaisesti katkeruudella tai ilman. ;)
Sellaista se on. Sinussa ei ole mitään mielenkiintoista ja erikoista, ei edes pääpuolen diagnooseissasi. Olet ihan tavis wt, ja sen tiedostaminen auttaa sinua tielläsi aikuisuuteen.
423 päivää ansiosidonnaista on käytetty loppuun ja saanpahan ainakin paremmat rahat vielä 1,5 vuotta mitä kuntoutustukea odotellessa.
Ja kävin mä tänään aamukahvilla klo 9.50 ja suihkussa klo 11.40.
Työkkärin listoilla olen paremmassa turvassa työllistymiseltä mitä kuntoutustuella.
kakaroita, en ehdi väliin jos 1v haluaa hypätä alas sohvalta pää edellä ja toisekseen mun pää on niin pipi, ettei mua kiinnosta vaikka se jonkun toisen 1v haluaisikin sieltä sohvalta pää edellä hypätä.
Aina voi sanoa syyksi että työllistettyä ei saa jättää yksin lasten kanssa.
vähän "hoitaa". Mut nyt muihin hommiin.
423 päivää ansiosidonnaista on käytetty loppuun ja saanpahan ainakin paremmat rahat vielä 1,5 vuotta mitä kuntoutustukea odotellessa. Ja kävin mä tänään aamukahvilla klo 9.50 ja suihkussa klo 11.40. Työkkärin listoilla olen paremmassa turvassa työllistymiseltä mitä kuntoutustuella.
Jos olet työkkärissä työttömänä työnhakijana, voi päästä/joutua töihin ihan milloin vain.
Kuntoutustuella oleva ei ole työkykyinen ja hän ei todellakaan tee töitä.
oikeasti töihin joudu. Enemmän kiinnostaa vaikka paskan lapiointi mitä päiväkotityö.
töihin, muttei Oulussa. Täällä saat olla rauhassa ainakin sen aikaa että tulee 500 päivää työttömyyttä täyteen.
Ja senkin jälkeen saat jatkaa lomaa kun olet riittävän hullu työpaikkahaastattelussa.
saattaapi olla että kakaroita hoitamaan laittavat kun olen allerginen koirille ja kyllä kakaroillennekin.