Esko Eerikäisen ja Victoria-tyttären herkkä lumihetki
"Victoria on mun elämän keskipiste. Se auttaa jaksamaan vaikeinakin hetkinä. On se varmaan äidillein tärkeä, mut mut."
Ai varmaan tärkeä? Mä olen kuvitellut, että Martina olisi hyväkin äiti. Ilmeisesti asia ei ihan niin olekaan.
http://www.iltasanomat.fi/videot/Esko%20Eerik%C3%A4isen%20ja%20Victoria…
Kommentit (20)
Ihana tyttö ja onneksi hänellä on ainakin hyvä isä! Toivon, että äitikin on sitä.
Jos Martina laistaa ajastaan lapsensa kanssa, on se minusta todella kummallista, koska hän juuri kertoi isästään, jota ei ole koskaan nähnyt.
Miksi haluaa samaa lapselleen?
nää kaksi nyt ei osaa lopettaa erokuvioidensa puimista julkisuudessa....
Ihme säälinkeräämistä.
eihän tyttö osaa niin vielä kaivata äitiä koko ajan vierelle kun kasvanut vauvasta asti siihen että jompi kumpi kokoajan menossa.
Hui kun videolla tytön korvat näkyi pakkasessa!! Joku kypärämyssy tai korville menevä hattu ois poikaa, muttei ehkä armani valmista sellaisia :)
mediahuora, että sääliksi käy. En tajua, miten älytöntä julkisuudesta elämistä harrastetaan.
Myös plussan puolella ollaan oltu monena päivänä. Ja aurinko kun vielä paistaa päälle, niin ei siinä ainakaan paleltumavaaraa ole.
Sään lämpimyyden puolesta puhuu se, ettei Eskolla ollut edes hanskoja kädessä.
Myös plussan puolella ollaan oltu monena päivänä. Ja aurinko kun vielä paistaa päälle, niin ei siinä ainakaan paleltumavaaraa ole. Sään lämpimyyden puolesta puhuu se, ettei Eskolla ollut edes hanskoja kädessä.[/i
Kyllä noi paljaat korvat pisti kauhistutti videolla.
Jos olis niin ihana iskä, ajattelisi lapsensa parasta eikä kommentoisi erokuvioita julkisuuteen.
Sen verran tiedän kyseisen herran edesottamuksista, että puheet petetyksi tulemisesta ja marttyyrin esittämisen julkisuudessa voisi jättää väliin ; )
ymmärtää. Eiköhän muuten sille lapsellekin olis paras jos vanhemmat osais hoitaa eronsa muualla kuin lehtien palstoilla.
Tuntuu vaan Esko ottavan kaiken hyödyn erosta, enemmänhän tuo tuntuu lehdissä esiintyvän kuin Martina. Ja aina pitää kertoa näitä "totuuksia" ex-vaimosta, ainakin vihjailla jos ei muuta.
Martina keskittyy nyt olennaiseen, eli musiikkiin...
Lainaus ihan hänen omasta blogistaan :(
"Victoria on mun elämän keskipiste. Se auttaa jaksamaan vaikeinakin hetkinä. On se varmaan äidillein tärkeä, mut mut."Ai varmaan tärkeä? Mä olen kuvitellut, että Martina olisi hyväkin äiti. Ilmeisesti asia ei ihan niin olekaan.
Esko vain tekee itsestä ja lapsestaan juttuja lehtiin, nehän voivat olla vaikka ainot asiat mitä ovat tehneet viikkojen aikana. Ei me todellakaan voida tietää totuutta.
Martina EI ole tyttärensä kanssa aikaa juuri viettänyt.
4, ei täällä Helsingissä ole viikkoon ollut kuin parin asteen pakkasia. Myös plussan puolella ollaan oltu monena päivänä. Ja aurinko kun vielä paistaa päälle, niin ei siinä ainakaan paleltumavaaraa ole.
Sään lämpimyyden puolesta puhuu se, ettei Eskolla ollut edes hanskoja kädessä.
Täällä "meidän" Helsingissä - noilla kuvissa olevilla kulmilla - oli aamulla -19 astetta. Päivällä auringossa ei ollut enää kuin sellaiset -10 astetta. Äsken tyttöä balettitunnilla käyttäessä auton mittari näytti -12. Joten jos et ole muutamaan päivään sattunut ulkona olemaan niin voin kertoa, että kylmää on ollut vaikka aurinkokin paistaa. Meidän taaperolla on koko kasvot peittävä kypärämyssy, koska kylmä käy välillä kovasti kasvoihin. Ei meillä kyllä Armanin pipoa ole - onhan se toki hieno - mutta meillä pukeudutaan hieman eri tavalla "ulkoilua" varten. Ja se, että Eskolla ei ole hanskoja kädessä, tuskin tarkoittaa ettei ulkona ole kylmä. Ehkä sillä ei vain sattunut olemaan asukokonaisuuteen sopivia hanskoja... ;)
Martina EI ole tyttärensä kanssa aikaa juuri viettänyt.
media seuraakin ko.henkilöitä 24h/vrk ja kertoo totuuden? Kunnon isä ei mustamaalaa, lapsensa äitiä jatkuvalla syötöllä, saatika kuvittele, että voi estää lapsenäidin uuden seurustelukumppanin ja lapsen tapaamista.
Mediaa ei kiinnostaisi pätkääkään Esko Eerikäinen ja hänen elämänsä, jos ei tuota lasta olisi.
Ainoa tapa, jolla lehdet tekee hänestä juttuja on just noi että otetaan nassikka messiin ja "olen hyvä isä" meininki.
Martina kiinnostaa aina, Esko ei todellakaan.
Video kesti n.3 minuuttia, ja siitä ehkä n. 10 sekunttia näkyi, ettei Eskolla ollut hanskoja, kun raaputti päätään tai jotain.
Ja sama homma Victorian hatusta: Lähes koko videon ajan lukuunottamatta ihan ensimmäisiä sekuntteja, Victorialla oli hatun lisäksi vielä paksun toppapuvun huppu päässä. Ihan lopussa muutaman sekunnin ajan näkyi korvat, kun hattu ja huppu oli vinksallaan, ja niidenkin asento todennäköisesti korjataan heti kun se huomataan, mutta kyllä pääosin lapsi oli hyvin puettu, samoin kuin isäkin.
näköjään katkeran miehen loan heitto alkanut...
kuvia hänestä ja lapsesta mediaan...Esko parka kovin tuntuu säälittävältä hänen touhunsa.
huitelee vaan uuden ihastuksensa kanssa ja iskä ja tytär viettävät aikaa kahdestaan.