Torikaupat ja ei noudeta
Olen niin lopen kyllästynyt sopimaan torissa kaupat ja sitten ostaja ei saavukaan paikalle. Miksi te, jotka näin toimitte, teette noin?? Eikö ole sen vertaa arvostusta toisen aikaa ja vaivaa kohtaan, että edes ilmoitatte, mikäli ette tulekaan. Olenko ainoa kenelle käy näin jatkuvasti?
Kommentit (5)
Mä sovin siten, että MP maksu ja nouto terassilta sovittuna päivänä. Vain kerran on käynyt niin, että yksi unohti hakea ostamansa. Laittoi viestiä, että sori ja käykö tänään. Haki silloin. En jaksa odotella, kun lapsiperheissä helposti lähtö venyy. Myyn siis vauvan ja taaperoiden kamaa.
Voi kun voisinkin jättää terassille tms tavarat, mutta kerrostalossa ei ole mahdollista. Tälläkin hetkellä odotan hakijaa, vaan ei kuulu eikä näy.
Ja tuo on törkeää myös jos myyjä ei ole paikalla.
Kauanko odotatte? Olen nyt 3,5 viikkoa odottanut hakijaa. Aina peruu. Olisi ollut jono muitakin ostajia!!
Minulle taas käy niin että ostajana sovin noudon ja myyjä ei ole paikalla. Rimputin ovikelloa, ei ketään, olen sovitussa paikassa sovittuun aikaan, ei näy myyjää. Lopetin ostamisen torista, luulisi että jos haluaa myydä, olisi edes sovitusti paikalla.