Flirttiä naisen kanssa
Olen bi-kiinnostunut, kuten se kai sanotaan.
Mun naispuolinen työkaveri hymyilee aina mua katsoessaan ja antaa joitain signaaleja. Toisaalta kaikki merkit voi laittaa myös sen piikkiin että haluaa vain olla ystäväni.
Kertokaa kuinka saisin selville mitä haluaa.
Kommentit (4)
Mulla oli vuosia sitten pientä flirttiä työkaverin kanssa, jopa niin selvää, että hän vihjaili jotain kaksimielistä. No, päätin sitten uskaltautua kysymään asiasta, ja pieleen meni! Omasta mielestään hän ei ollut viestittänyt yhtään mitään eikä hän siis ollut sillä tavalla kiinnostunut musta. Kyllä nolotti.
Vastaavaa flirttiä on joskus ollut muidenkin kanssa mutta ikävän harvinaista se on. Ja vaikeaakin, koska osapuolet eivät yleensä arvaa toistensa seksuaalista suuntautumista. Tälläkin hetkellä flirttailen kevyesti yhden työkaverin kanssa mutta en usko, että meidän välillä ikinä mitään tapahtuu.
siellä kun vähän rentoudutte niin juttu selviää jos on selvitäkseen!
mulla on yksi tyttökaveri jonka kanssa aina baarireissuilla tai vastaavilla pussaillaan yms. mutta sitten "arkielämässä" ei ikinä tehdä mitään sellaista.
outoa tämäkin..
asutaan 40km päässä toisistamme. Baarireissu vaatii väistämättä toiselle kuskin kotiin. Molemmilla on perhettä ja toisen luona yöpyminen olisi jokseenkin hankalaa.
pyytää ihan kahville tms. ja jutella siinä. Teatteriin? Harrastukseen? Tutustutte vähitellen.
Alkoholin kanssa on vähän se, että sieltä nousee esiin ne aika peitetytkin kiinnostukset, mutta ne saattavat nolottaa sitten selvittyä. Pahimmillaan menee siihen koko juttu :/