Mieheni on ollut aina edelläkävijä, on käyttänyt Mac-ympäristöä jo
90-luvun lopulta saakka ja sai mutkin "käännytettyä" pari vuotta sitten ja ei todella ole tarvinnut katua. Samoin auton kanssa, se ajeli Alfalla kun niitä ei ollut vielä montaa liikenteessä, nyt niitä on paljon! Käyköhän sen seuraavan auton kans samoin? ;)
Kommentit (18)
mut ensi vuosikymmenellä kaikki muutkin sen kaverit?
valinnoistaan 90-luvulla ja monesta muustakin valinnastaan/mielenkiinnon kohteistaan. Kyllä nuo molemmat alkaa olla "kaiken kansan" - tuotteita. Sen nykyinen auto Mustang ei varmaan koskaan tule sellaiseksi.
Mä olen käyttänyt Maciä 1990-luvun alussa ja silloin se oli hyvinkin yleinen. Muistan, että esim. yliopistomaailmassa oli tietokoneluokat moisia täynnä ja löysin silloin miehenkin sen aikaisesta yliopiston verkosta!
Alfasta ei ole kokemusta, mutta kyllä meiltäkin Musse löytyy.
Sellainen 90-luvun v8. Kiva menopeli, joka on nyt kyllä navetassa ;-)
Entäs teillä?
teidän tietokoneilla ja autoilla ja sähköhammasharjoilla nimet?
teidän tietokoneilla ja autoilla ja sähköhammasharjoilla nimet?
Perheenjäseniä.
No toivotaan ettei meillä ole vielä sama mieskin ;-)
Minkä värinen teidän Musse on? Onko avo vai kovakattoinen?
Tuo Musseko olis sen nimi? No ei sentään. Ihan vastaava nimi minusta kuin vaikka Mersu... vai puhuuko joku, että heillä on Mercedes?
Meillä on vihreä kovakattoinen myös. Käytiin koeajamassa sellaista sähkönsinistä 1995 mussea muuten ennen kuin ostettiin tuo. Meillä oli yksi ongelma Mussen kanssa se, että kun siinä ei meidän hämmästykseksi ollut raitisilmasuodatinta vaikka oli ilmastointi ja mä olen hirmuisen allerinen. Mies onneksi askarteli sinne jonkun Mazdan ilmansuodattimen, joka on nyt pelastanut meidän alkukesän ajelut. Viime kesänä tuli kyllä ihan älyttömän vähän kilometrejä, kun mies oli 6 viikkoa kipeänä.
Onkohan meillä samanlaiset kesäautot?
Siis ilmastointi toki toimii, mutta se ei suodata siitepölyjä pois. No, mut nyt meillä suodattaa.
Varmaan on samanlaiset. Paljonko teillä on mittarissa? Onko sitä tuunattu jotenkin?
varsinkin kun se on maileina. On sitä jotenkin tuunattu, ainakin madallettu.ap
Ok, meillä on minusta alle 100t ajettu. Meillä aika perusmallinen, tosin lamput on sellaiset angel eyes mallset ja tosi kivat minusta sekä edessä että takana. Itse ollaan tuunattu vain noita välttämättömiä eli laitettu se raitisilmasuodatin ja sitten tehtiin ruosteenestokäsittely.
alfa romeo on pienen piirin auto jatkossakin ja mac marginaalissa, sopii hyvin osaan hommista ja itse olen käyttänyt 90-luvun alusta.
Edelläkävijyys on ihan eri asia baby.