Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

IDF tulitti vaarallisesti käyttäytyneitä Gazan siviilejä ruoka-apujonossa

Vierailija
01.03.2024 |

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000010263588.html?utm_medium=promobox&u…

...koska Gazan siviilit käyttäytyivät jälleen kerran uhkaavasti ja hyökkäsivät IDF:n kimppuun. Mikä siinä on, että tuo joukko ihmisiä osaa niin harvoin käyttäytyä maltillisesti? Ei ole merkitystä onko vastassa Israelin armeija, Ranskalaiset teinit, Brittiläiset vanhukset vai Saksalaiset kauppiaat.

Johtuuko se tuosta heidän vaarallisesta uskonnostaan, jota harjoittavat? Miksi he eivät näe asioita, kuin heidän omasta suppeasta näkökulmastaan? Miksi he vihaavat juutalaisia, ateisteja, kristittyjä, budhalaisia, hinduja ja käytännössä kaikkia muita uskontoja ja ideologioita ja muiden kulttuurien toimintatapoja? Miksi heillä on niin suuria vaikeuksia hyväksyä muiden kulttuurien tapoja? Miksi he luulevat, että kaikkien muiden pitäisi noudattaa heidän uskontoaan ja tapojaan? Keitä he oikein luulevat olevansa??

Eivät he ole tämän planeetan hallitsijoita. Ei heillä ole oikeutta muuhun, kuin oman elämänsä ja kulttuurin säilyttämiseen. Ei heillä ole mitään oikeutta vaatia heidän vaarallisen uskontonsa edistämistä missään maassa, eikä varsinkaan Israelissa, jossa juutalaiset kansat ovat asuneet vuosituhansia ennen Islamin uskon keksimistäkään.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kuusi