Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mun siskon pitäisi erota paskasta miehestään

Vierailija
27.11.2010 |

Suututtaa mun siskon tilanne. Sillä on pari pitkäaikaista sairautta. Silti se hoitaa kodin ja lapset. Mies elää poikamieselämää harrastaen lähes joka ilta jotain eikä hoida lapsia juuri koskaan.



Kaiken huippu on se, että mies ei myöskään anna suurista tuloistaan siskoni käyttöön ruuan ym. jälkeen mitään ylimääräistä, vaan siskoni joutuu kaiken kivan itselleen kustantamaan vähistä kotihoidontuistaan.



Sisko jaksaa aina vaan uskoa parisuhteeseensa, vaikka se menee koko ajan huonompaan suuntaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä oli monta vuotta samanlaista. Ja kun menin töihin, hoidin edelleen myös kodin ja lapset iltaisin, yksin. Mutta tilanne muuttui vähitellen. Jos siskosi haluaa tilanteen muuttuvan, hänen on mentävä töihin, sairauksistaan huolimatta. Valtaa pitävä ei koskaan luovu vallastaan vapaaehtoisesti.

Vierailija
2/2 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja elävät tavallaan. Ei kannata murehtia. Jotain hyvääkin tuossa miehessä pitää olla, kun liitto pysyy kasassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kolme