Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Raskaana ja töissä vaikeeta..

Vierailija
19.08.2008 |

Ihan kamala olo.



Puoliväli raskaana ja olo on kun yliajetulla. Harmittaa ajaa töihin jossa pomo ei vaan kuuntele. Mut on sysätty johonkin "raskaille sopiviin töihin" vaikken ole pyytänyt.

Tuntuu että oon aliarvostettu ja reppana. Surkee työntekijä.



Huomenna taas pitäis aamulla herätä ja mennä sinne "raskaille sopiviin hommiin". Oon ihan naatti, en vaan halua.



En näe voimia jatkaa loppuun saakka äitiyslomaan, tuntuu että syrjitään vaikka ymmärrän kyllä että halutaan helpottaa oloani, mutta kun haluan jatkaa muitakin töitä. Onko se liikaa vaadittu? Vai järjestääkö kaikkien työnantajat oma-alotteisesti työntekijälle toisia hommia mielipiteestä välittämättä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanokaa ny joku!



Voiko tyhjään oloon hakea saikkua? Tuntuu että petän firman, mutta kun se oma arvostus työntekijänä on kadonnu. Tuntuu ettei mua vaan tarvita, mahtaako kukaan edes huomata etten ole sielä?



Ap

Vierailija
2/4 |
19.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap



joo, on vaan surkea ja turha olo...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotkut hommat on ihan työsuojelullisista syistä pakko järjestää jollekulle joka ei ole raskaana.

Vierailija
4/4 |
07.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan seitsemän