Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Karkkipäivästä seuraa aina hillitön makean ahmiminen?

Vierailija
21.12.2010 |

Av-totuus taas?

Karkkipäivä onkin paha asia, koska siitä seuraa aina se, että lapsi ei osaa suhtautua säännösteltyyn herkkuun?



Mihin muuhun tämä pätee? Kärjistäen: pitääkö lapselle antaa alkoholiakin pienestä asti silloin tällöin ettei 18-vuotiaana riistäydy homma ihan käsistä? Tupakkaa myös samasta syystä?



Mites karkkipäivä-lapset? Onko teidän perheissä näin että karkkipäivä tarkoitaa holtitonta käyttäytymistä aina kun on namuja tarjolla?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan älytön yleistys.



Meillä on karkkipäivä (josta joustetaan jouluna, synttäreinä ym. erikoispäivinä) ja silti pojan suhtautuminen karkkiin on ihan normaali. Rajoittaa itsekin sen syömistä.

Vierailija
2/3 |
21.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja joka torstaisesta hernekeittopäivästä vasta soppa syntyykin! Kun hernaria säännöstellään noin, niin väistämättä siihen muodostuu vääristynyt suhde. Sitten salaa aina ahmitaan rokkaa järkyttäviä määriä ja kärsitään suolivaivoista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joissa lähtee joka asiassa mopo käsistä, oli kyse karkista, alkoholista tai mistä tahansa. Jonkinlainen alttius riippuvuuteen on pakko olla olemassa.



Meillä karkkipäivä toimii erinomaisesti niin lapsilla kuin aikuisilla, ja syödyt karkkimäärät ovat varsin pieniä. Turha kuormittaa hampaita ja elimistöä päivittäisellä makean mässyttämisellä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kolme