Miksi olette jouluaattonakin täällä
Jonninjoutavalla palstalla mikä muuttuu 1.1 maksulliseksi..
Kommentit (40)
Pakkanen ulkona. Pesukone päällä. Kotona tehtävää.
Me kaikki tultiin sua moikkaamaan ettet ole yksin täälä.
En tiedä, missä sinä olet, mutta itse olen kotonani, eikä se taida mitenkään olla sinun määrättävissäsi.
Ai muuttuu! No hyvä. Niin turhake kun ollaan ja voi.
Ja olen kun ei ole muuta tekemistä ja jaksa kuunnella riiteleviä sukulaisia.
Kattaus alkaa vasta muutaman tunnin kuluttua eikä nyt juuri muuta tekemistä. Valmiina valmiiseen pöytään.
Mulla on matkapuhelimessa internet ja sen välityksellä yhdistän vauvapalstan keskusteluserverille ajoittain.
Mistä tiesit että olen täällä? Ihan hyvin olisin voinut olla jossain muuallakin!
Koska olen yksinäinen luuseri ettei kukaan halua viettää joulua kanssani.
Koska olen joulun yksin, lapset ovat isänsä kanssa joulun.
Tuo palstan muuttuminen maksulliseksi milloin minkäkin vuoden alussa on jo klassikko. :D
Koska aina silloin tällöin tulen uteliaaksi, että mitä täälläkin tapahtuu? ja sitten huomaan vaan klikanneeni jotain otsaketta taasen. No eipä täällä sen kummenpaa ole, kuin juuri esim tällaisia aloituksia, että mitä sinä täällä teet. No mitä itse teet täällä? ho ho ho, ja sitä rataa juu.
En vietä joulua erityisemmin, minulle tämä aatto on ihan normipäivä muiden joukossa. Ja normipäivään toki kuuluu AV:lla vieraileminen ajoittain ;D
Koska velttomus maxsimus. Ei vaan piip jaksa.
Yksinäinen
Eläkeläinen.
Vähävarainen mummo.
Siinä syyt.
Vapaapäivä tänään. Huomenna työpäivä.
Kulutan täällä vain aikaani koska ei ole muutakaan tekemistä. Kaikki jouluruuat ostettiin valmiina ja puolison kanssa sitten tehdään annokset sitä mukaa jääkaapista kun nälkä tulee ja meillä tulee nälkä ihan eri aikoihin jotenka ei tarvitse mitään joulupöytää koota ja seisottaa siellä ruokaa pilaantumassa lämpöisessä.
Olemme omatoimisia eikä tarvitse passata kumpaakaan. Mieheni on todella hyvä keittiöhommissa, siis siisti ja ihan kaikki perusjutut onnistuu ja tekee mielellään. Osaa purkaa ja ladata tiskineen. 🥰 Minä olen hyvin kouluttanut.
Aamusafkat riisipuuroineen ja kinkkuineen olivat jo aika tuhtia että pitävät nälkää pitkään. 😁
Nyt vain nautitaan joulu boolista kaikessa rauhassa ja katsellaan telkkaria.
Yritin katsoa HBO maxilta Barbieta, mutta hitsiläinen kun oli tylsä leffa. Onneksi en käynyt katsomassa sitä teatterissa, olisi ärsyttänyt turha rahanmeno nykyisillä lipun hinnoilla. Viihdytän itseäni mielummin täällä palstaillen, käyn myös muilla foorumeilla ja sivustoilla tässä ohessa.
Miksi ite?