Millaista on olla viehättävä ihminen?
Kommentit (4)
Minä ehkä saatan olla tällainen. Tutustun tai siis ainakin juttelen tosi helposti ja luontevasti ihmisten kanssa vaikken olisi ikinä ennen nähnyt. Itselläkin usein aidosti kiva olo.
Pakko silti lisätä: on mulla kyllä sitten se toinenkin puoli että lataan akkuja välillä, eikä sosiaalisuus silloin kiinnosta yhtään :)
Nomutta jos yritän vastata: onhan se kivaa kun juttuseuraa löytyy aina, vaikka menisi mihin. Monet tulevat juttusille, ja tunnit vierähtävät kuin siivellä. Mutta toki se vaatii että itsekin on iloinen ja aktiivisella asenteella ja uteliaalla mielellä liikkeellä. Mutta sitten toisaalta: vuosien myötä tullut ajatusta että joskus olisi kiva olla vain tapettia ja seurata rauhassa sivusta. Sitä en jotenkin osaa vaikka välillä kaipaisinkin.
Ei ahdista kun katsoo peiliin.