Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lastenhoidon saaminen on aina niin kovin nahkeeta.

Vierailija
20.12.2010 |

Välillä vaan on ihan pakko kysyä hoitoapua, vaikka joka kerta se on sellaista "no, jos mä nyt tämän kerran ehdin ja kykenen" meininkiä mun vanhempien suunnalta.



Äiti kysyi, mitä me (minä ja mieheni) tahdotaan joululahjaksi. Vastasin, että matkalahjakortti ja lastenhoitaja, tai ainaki jälkimmäinen olisi kiva. Ei oo kommenttia kuulunut... Taitaa syödä hieman, kun ei vaan voi mennä kauppaan ja ostaa jotain ja unohtaa koko juttua.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lastenhoitajan palkkaaminen ei meinaan ole mikään muutaman kympin juttu vaan oheiskuluineen monen tuhannen euron menoerä.

Sama varmaan koskee matkalahjakorttia.

Jos sun vanhemmat on ihan tavistuloisia tai jopa eläkkeellä, niin on täysin epärealistista kuvitella useamman tuhannen euron joululahjoja etenkin jos sulla on muitakin sisaruksia.

Et vaikuta kovin kypsältä ihmiseltä.

Vierailija
2/2 |
20.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lastenhoitajan palkkaaminen ei meinaan ole mikään muutaman kympin juttu vaan oheiskuluineen monen tuhannen euron menoerä. Sama varmaan koskee matkalahjakorttia. Jos sun vanhemmat on ihan tavistuloisia tai jopa eläkkeellä, niin on täysin epärealistista kuvitella useamman tuhannen euron joululahjoja etenkin jos sulla on muitakin sisaruksia. Et vaikuta kovin kypsältä ihmiseltä.

ja lahjakortin antajahan voi päättää summan...

Toisakseen mun vanhemmilla on rahaa ja ollaan aiemmin saatu tuhansien eurojen lahjoja. Eikä mulla ole sisaruksia.

Lastenvahdin palkkaamisesta vanhemmillani ei taida olla tietoa eikä kokemusta. Ihan kiva, jos selvittävät ja sellaisen hankkivat, mutta tosi paljon kivempi olisi, jos lapsenlapset olisivat tervetulleita mummolaan. Turha kai toivoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kolme