Lue keskustelun säännöt.
Olitteko Ikeassa tappelemassa lampaantaljoista?
03.12.2010 |
= D Hauska uutinen. Sieluni silmin voin kuvitella lauman palstamammoja tappelemassa ja rohmuamassa lampaantaljoja.
Kommentit (2)
En edes tajunnut että se olisi ollut halpa! Minulle tarjotiin muutama viikko sitten uutta vähän väriviallista lampaantaljaa 5€, niin en ostanut kun ajattelin että en tarvitse sitä mihinkään! Joten en mennyt Ikeastakaan hakemaan sitä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Raivopäiset asiakkaat taistelivat keskiviikkona Tampereen Ikeassa tarjoustaljoista.
Edullinen lampaantalja villitsi asiakkaita Tampereen Ikeassa keskiviikkona käsirysyyn asti.
Paikalla ollut asiakas kertoo Suomi24-palstalla, että tappelu taljoista yltyi huoritteluksi ja hiuksista kiskomiseksi, eikä verenvuodoltakaan vältytty.
- Kiinnostus taljaa kohtaan oli aikamoista. Vähän se lähti liiallisuuksiin. Se oli sellaista kyynärpäillä tönimistä, muotoilee tavaratalonjohtaja Juha Taskinen IS:lle.
Joulukuun tarjouksena lampaantaljaa myytiin hintaan 9,95 euroa. Hinta houkutteli aamulla asiakkaita oven taakse odottamaan tavaratalon aukeamista.