Tässä näkee kuinka ASIAKAS näyttää olevan yrityksen vihollinen...(linkk7)
....Jos asuisin tuon verkon alueella niin EN IKINÄ tekisi sopimusta heidän kanssaan. Eli kun sähkö on 1€/kwh niin ihan ok kuluttaa, mutta kun joskus sattuu asiakkaalle hyödyllinen tilanne, niin KETTUILLAAN! Luulisi firman pistävän pihalletuon joka nämä lausunnot antoi!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010017752.html
Kommentit (5)
Ei taida verkkoyhtiötä lämmittää pörssisähkön hinta suuntaan tai toiseen.
Vierailija kirjoitti:
Ei taida verkkoyhtiötä lämmittää pörssisähkön hinta suuntaan tai toiseen.
Savonvoima ja Väre ovat ovat käytännössä sama yhtiö. Väre on 100% SV:n omistama. Kikkailivat tuon irti ettei mene sähkön myynnin maine, kun on Suomen korkein kk- ja siirtomaksu alueellaan.
Ilmaisia lounaita ei ole ja bisnes is bisnes. Ihminen on tyhmä, jos muuta kuvittelee.
Just ajattelin ettei kuulkaas tämä päivän -60 senttiä mitään ilmaista sähköä ollut, ehei. Kyllä tulevat sen takaisin ottamaan.
Noh, nostavat taas siirron kk-maksua 10€/kk niin tulee tappiot korvattua kuukaudessa ja sen jälkeen loppu elämä onkin voittoa heille 😡