Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

En ymmärrä miksi ihminen joka perii rahaa ilman omia ansioita nostetaan sankariksi tuloillaan

Vierailija
08.11.2023 |

Eli ihminen syntyi oikeaan perheeseen, hänestä tuli rikas sentakia, nyt hän on sankari koska hänellä on rahaa. Menee pikkuisen ohi nämä veropäivän sankaritarinat, ainakin minulta.

Näin raumalaisesta peruskoulun opettajasta tuli Suomen toiseksi kovatuloisin nainen.

Vuonna 1963 syntynyt Heidi Aulikki Huhtamaa kuuluu Luvian sahan omistajasukuun.

Uskomaton saavutus synnyit oikeaan sukuun, WOW.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

joskus kun näitä sukuja katsoo, niin siellä eläminen voi olla kyllä kovaakin työtä. jayllättävän monet joutuvat perintöjensä eteen sekä tekemään että sietämään kaikenlaista. itsekin olen huolehtinut appivanhempien omaisuudesta jo vuosikymmenen ja kyllä siinä ihan duunia on. Minä en tosin edes saa sitä pahuksen perintöä, se menee miehelle eikä kuulu avio-oikeuden alaisuuteen - mutta vaivannäkö ja varainhoito, se kyllä kuuluu minulle. En suostuisi moiseen millään keinolla muuten kuin perhesovun takia.

Vierailija
2/6 |
08.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, se on Matti Vanhasen naisystävä.😂 Tuskin olisi muuten edes huomattu, kun ei naiset oikein listojen kärjessä notku. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän rikkaus ole sama asia kuin sankaruus. En itse arvosta ketään pelkän varakkuuden perusteella. Voi syntyä rikkaaseen sukuun. Tai orientoitua jo nuoresta alkaen ns. rahan hankkimiseen. Enemmän arvostan ihmisiä jotka ovat ikäänkuin sivutuotteena vaurastuneet. En sellaisia joille vaurastuminen on pääasia. Kyllä vaurastumiseen tuuriakin tarvitaan. 

Vierailija
4/6 |
08.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu, monessa maakunnassa on monta samaa sukunimeä top10:ssä. 

Vierailija
5/6 |
08.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sosialistin mielipide. 

Vierailija
6/6 |
09.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi väität jonkun pitävän heitä sankareina, Ap?

Itse en ikinä ole kuullut kenenkään puhuvan jostain rikkaiden sukujen rikkaista perijöistä sankareina. Ihan uutta minulle.