Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi tinderissä on ok laittaa profiiliin lyhyet miehet eivät kelpaa, muttei saa laittaa muslimit ja mustat eivät kelpaa?

Vierailija
01.11.2023 |

Jokaisella syrjinnällä on väliä.

 

 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naiskeskeisyys paistaa molemmista 

Vierailija
2/3 |
01.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa ihmettelen. Itse laitoin grinderissä maininnan, että en halua yhteydenottoja venäläisiltä, niin pysyvää bänniä pukkasi noin 10 minuutissa. Taitaa venäjän verirahaa valua senkin sovelluksen kehittäjien taskuun reilummin. P.s. hauska,kun kutsuin venäläisiä terroristisikoja heidän oikealla perinteisellä nimellä (ry###), meni täälläkin viesti moderointijonoon ja varmasti hylättäväksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi se etnisyys pitäisi siinä mainita, senhän näkee toisen kuvastakin onko tummempi vai ei. Nimikin yleensä kertoo onko Ahmed vai John. Itsekään en tapaile tiettyjen uskontojen edustajia, mutta en sitä mainitse. Jos matchaan ulkkarin kanssa, kysyn mistä on, kyllä sen kuvasta voi yleensä päätellä. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi yksi