Tiedättekö toista yhtä tylsää lajia kuin F1?
Yhtään kisaa ei tullut tänäkään vuonna katsottua. Sarjan voittaja on selvillä jo ensimmäisen kisan jälkeen. Miksi ne eivät aja samanlaisilla autoilla? Eihän tuossa ole mitään järkeä?
Kommentit (34)
Vierailija kirjoitti:
Ravit, futis, golf
Näissä ei voi tietää kuka mestaruuden voittaa. F1 se on se joka lähtee parhaimmalla autolla kauteen. Peräkkäin ajelua koko laji.
Olen muutaman kerran ajanut mikroautoradalla. Eipä voi olla tylsempää ajanvietettä. Kyllästyin hetkessä.
tennis; pop..katse tuonne, pop katse takaisin, pop..katse tuonne, pop katse takaisin jne.
Formula1 pääpointti on se että mikä tiimi pystyyn kehittämään ja rakentamaan parhaan auton.
Vierailija kirjoitti:
Formula1 pääpointti on se että mikä tiimi pystyyn kehittämään ja rakentamaan parhaan auton.
Tuohoin riittäisi se, kun autot testtaisiin kerran radalla. Nopein voittaa.
Kaikki mailanheiluttelupelit ja joukkuepelit. Mitään urheilua en seuraa, koska ei kiinnosta tippaakaan. Koululiikunta 1980-luvulla pilasi kaiken, kun pelattiin pesistä ja lätkää vähän liikaakin.
Kaikki autourheilu lajit. F1 syy on jo selvitetty joten siitä ei sen enempää. Sitten on nämä GT autot, nykyään täysin sieluttomia muoviromuja kaikki urheiluautot joten ylläri pylläri että kaikki GT kisat on myös. Kestävyys kisat kuten WEC ja IMSA, sanomattakin selvää ettei kukaan jaksa katsoa 6-24h kisoja yhtä soittoa ja näitä kisoja on hankala seurata muutenkin kun autoja on jotain 120kpl kun samaan kisaan on ahdettu Hypercar/GTP, LMP2, LMP3, GT luokat ja kameramiehet kuvaa suurimmaksi osaksi pääluokkaa eli Hypercar/GTP taistoa. Sitten on ralli, noh nykyään nekin autot on sieluttomia hot hatch kopperoita, kaikki näyttää samalta, ajajat on tylsiä eikä sieltä löydy ketään persoonallisia ihmisiä, kaikki nykyajan zoomerit on sieluttomia kuskeja kuten F1:ssäkin näkyy.
Pesäpallo,amerikkalainen jalkapallo,baseball.shakki,snooker,yleisurheilu,hiihto,lentopallo... onhan noita vaikka kuinka paljon. Makuasia tämä on.
Ralli on tylsin laji ikinä, yksitellen kierretään jotain rataa ympäri. Miksei kaikki autot voisi samaan aikaa ajaa niin olisi jotain tapahtumaa edes.
En seuraa urheilua enkä tiedä siitä mitään, joten sen täytyy olla tylsää. Ajattelen samoin kaikesta muustakin sellaisesta, jota en ymmärrä. Kuten henkilökohtaisesta hygieniasta. T. Ap.
Vierailija kirjoitti:
Ralli on tylsin laji ikinä, yksitellen kierretään jotain rataa ympäri. Miksei kaikki autot voisi samaan aikaa ajaa niin olisi jotain tapahtumaa edes.
Rallissa ei kierretä mitään rataa ympäri, joten mistähän lajista mahdat puhua?
Montakin, mutta koska ne on tylsiä mielestäni, niin ei tarvitse katsoa tai seurata.
on tylsän puoleista katseltavaa kun miehet hölkkäilee pitkin kenttää pallon perässä.
Niinpä. Vähän kuin katsoisi tennisottelua, jossa toiselle on annettu pingismaila.