Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä pk-seudulla on latu, jolla uskaltaa hidastella harjoitellessa?

Vierailija
09.12.2010 |

Meillä harjoitellaan perinteistä ladulla hiihtoa, mutta kokemuksesta muistan, että joitakin latuja pitävät kuningaskuntanaan nopeat ja taitavat hiihtäjät, jotka hermostuvat hitaista hiihtäjistä.



Minne uskaltaisi mennä perheen kanssa harjoittelemaan ja hidastelemaan? Olen kiitollinen vastauksista! :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

on hyvät ladut ja sopivat kaikenikäisille. Kiertää hevosenkenkää noin kilometrin matkan. Aloituspaikka löytyy mormonikirkon vierestä tai kirkon vieressä olevalta lastentarhan pihalta on pääsy laduille.

Vierailija
2/2 |
09.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Usein näkyy pieniä lapsia vanhempiensa kanssa. Liikkeelle voi lähteä esim. Puolarmaarista (kahvio viikonloppuisin) tai sitten Olarista (katso lähtöpaikka latukartasta). Neljän kilometrin ympyrälenkkiä en suosittele vasta-alkajille, koska siinä on aika isoja mäkiä, mutta muuten voi hiihtää ihan hitaastikin missä vaan. Jos lunta tulee runsaasti, latukone voi tehdä myös Puolarmaarin pellolle helpon ladun, jota ei ole latukartassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi neljä