Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Yli 60- vuotiaan äitini mielestä 10-vuotiaan tyttöni

Vierailija
29.09.2010 |

Olisi hyvä luopua leluistaan, leikata teinimäinen kampaus hiuksiinsa ja alkaa olla pikkuhiljaa teini, koska hän itse joutui aikoinaan olemaan.



Samoin teki minulle tytärrelleen. Hommasi puuterin väriset rintaliivit, kun minulla ei ollut rintojen alkujakaan. Ei koskaan puhunut murkkuiästä mitään.



Sanoin äidilleni, että mielestäni on hyvä, että lapsi on lapsi mahdollisimman pitkään ja leikkii. Äiti oli sitä mieltä, että on jälkeenjäänyt, jos ei luovu pehmoleluista ja lastenohjelmista 10- vuotiaana.



Mielipiteitä?



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna olla lapsi niin kauan kuin voi. Nykyäänhän lapset lopettavat leikkimisen liian aikaisin.

Vierailija
2/3 |
29.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sulla on omituinen äiti.

Lapsuus loppuu nykyisin jo muutenkin kesken ja liian aikaisin. Kaikkein typerintä olis pakottaa lapsi isoksi tai tukea sellaista, jos pikkulapsi haaveilee pissisvaatteista ja halua lopettaa leikkimisen.

Pidä pääsi ja käske äitisi pitää mölinät itsellään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja saa olla lapsi niin kauan kun haluaa. Mikä hätä sitä on "aikuistumaan" vielä tuossa iässä? Minusta ei pidä tuputtaa teinien asioita liian nuorena ne tulee sitten aikanaan ihan itsestään kavereiden kautta sitten.