Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi vastaajat puhuu p*skaa aina varhaisissa presidenttigallupeissa?

Vierailija
25.08.2023 |

Muka Aaltolaa ja Rehniä kannatettiin vaan nyt kun vaali lähestyy onkin Haavisto ja Stubb ihan omilla luvuillaan.

Samanlaista oli 1999 kun muka Uosukainen ja Rehn oli suosittuja mutta vaalin tultua Aho ja Halonen karkasi kaikilta muilta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuuskoskestahan puhuttiin Koiviston seuraajana joskus 1992 aikoihin, vaaleissa ei sitten kannatusta paljoa ollutkaan.

Vierailija
2/3 |
25.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

No miksi sinä teet niin, ap? Vastaapa omalta osaltasi.

Olen kannattanut yhtä ja samaa jo vuosia, vaikka ei muka ole ollut tiedossa asettuuko ehdolle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän pari mediaa suoltaa potaskaa, muka tutkimuksia. Mistä luukusta kyselevät,  kirjoittavat omiaan ja kansa tykkää. Puhutaan ettei Venäjältä saa totuutta, eikä sodastakaan,  meillä on tänä päivänä aivan samanlaista, valhetta. Studioissa istuu väkeä nyt miettimässä, miksi se kone naaurissa tippui.

Nyt hallitusta yritetään kaataa, yksi haloo eukko huusi aamulla, että jos uudet vaalit tulisi ja persu voittaisi ylivoimaisesti, kukaan ei lähtisi sen kanssa hallitukseen. Näitä haloo eukkoja ja h-moilasia meillä riittää.

Nyt toimittajajina hilluu kaiken maailman kokemusasiantuntijat, aikanaan koulutus kesti jopa vuosia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi kolme