Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiusaa tekevä exä, vertaistukea kiitos.

Vierailija
29.07.2023 |

Alan olla todella loppu ex-mieheeni. Meillä on kaksi kouluikäistä lasta.
Erosin 5v sitten, ja nykyisen puolisoni kanssa tapasimme 3v sitten. Silloin exä riehaantui entisestään. Exäni mm. pyöri aiemmin pihallani tai tunkeutui sisälle jos ovi oli auki, hän haki lapset koulusta luoksensa eikä palauttanut heitä, jätti antamatta lasten reput ja vaatteet jne. Ihan käsittämättömillä tavoilla vaikeutti elämää ja kiusasi, lisäksi paljon muuta mitä en halua yksityiskohtaisemmin kertoa tunnistautumisen pelossa. Lisäksi hän on haukkunut meitä lapsille, tekee aiheettomia lastensuojeluilmoituksia, mustamaalaa lasten opettajille meitä ja on haukkunut koko suvullensa ja ystäväpiirille meidät lasten kuullen. Lisäksi hän on tehnyt useita aiheettomia ja keksittyjä rikosilmoituksia miehestäni.
Minulla on lapsi tästä uudemmasta suhteesta, ja exäni on hänestäkin tehnyt niin monta lasua, että siellä on herännyt huoli ilmoitusten määrästä johtuen. Ja tilanne siis kyllä heillä tiedossa, mutta silti huoli jäänyt ja asiakkuus lasuun.
Alan olla todella loppu siihen, että lapsilta kysellään meidän oloista, ja saadaan heti aihetta ilmoituksiin. Jos vaikka 7-vuotias kertoo jotain omasta näkökulmasta, ja oikein kannustetaan kertomaan jotain mehukasta. Kerran puolisoni väsyneenä tiuski muutaman kerran, ja sen jälkeen exä soitti lastensuojeluun kertoen meillä riideltävän ja lapsilla turvaton olo jne.
Välillä meinaa jaksaminen loppua, kun saa pelätä mitä uutta exä taas keksii. Joka viikko jollain tapaa häiriköidään, ja tuntuu etten saa hengitettyä.
Poliisi ei voi auttaa, kun hän aina väittää olevan huoli lapsista.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
29.07.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap tarvitsisi nyt oikeasti tukea, kun mikään viranomaistaho ei auta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yhdeksän