Grillaatteko herkkusieniä?
Jos laittaa sulatejuustoa sisään ja pekonia ympärille, tuleeko hyvää? Pitääkö laittaa folioon?
Kommentit (11)
Joskus nuorena noita tehtiin. Ensin kannattaa paistaa niitä herkkusieniä hiukan pannulla alaspäin, niin se enin neste lähtee pois.
Kaupasta ostetut herkkusienet on täysin mauttomia. En tiedä mistä johtuu. Kun nuo kuusiherkkusienet luonnosta ovat todella maukkaita.
Täytetyt ja grillatut sienet on niin hyviä! Teen aina kun grillataan.
Vierailija kirjoitti:
Täytetyt ja grillatut sienet on niin hyviä! Teen aina kun grillataan.
Mitä laitat täytteeksi?
Nätisti sanottuna herkkusienet on täyttä paskaa.
Mä en grillaa kokonaisena, koska hieman pilkottuna ja parilalla tai muurikassa paistettuna ovat vielä parempia. Silloin niihin saa nätin paistovärin ja maku on paljon parempi.
Herkkusieniä Aura-juustolla, toimii myös ilman pekonia. Sienet saa nakata ensimmäisenä grilliin, paistuvat hitaasti. Ei folioon.
Tulee hyvää. Ei folioon,mutta riittävän pitkään riittävän miedolla lämmöllä.
Yrttituorejuusto hyvä sisään.
Tulee hyviä! Teen usein. Niiden pitää antaa kypsyä siellä ylemmällä tasolla pidemmän aikaa, muuten jää liikaa nestettä ja koostumus ei miellytä ainakaan itseäni.
Suoraan sanottuna uunissa niistä tulee parempia.