Saako miehellä olla omia kavereita, jotka eivät ole naisen kavereita?
Minusta ei saa kun sitten on vähemmän yhteistä aikaa.
N30
Kommentit (19)
Saa ja pitää. Itse olen myös ihan kehottanut miestä ottamaan yhteyttä kavereihinsa ja viettämään yksin aikaa niiden kanssa. Vastaavasti myös minulla on omia kavereita.
Ex-muijaa haittasi mun miespuoliset kaverit, joita näin ehkä 1-2 kertaa kuussa. Nainen halusi nähdä nämä kaverit itse, suuttui niille ja sen jälkeen suuttui mulle aina kun näin kavereitani yksin.
Luovun kavereistani, jos otat kakkoseen.
Saa olla. Kuulostaa aika läheisriippuvaiselta, jos haluaa kontrolloida noin paljon toisen elämää.
Toivoisin, että miehelläni olisi. Saisin joskus omaa aikaa.
Minusta pitää olla, että saan välillä olla ihan yksikseni.
Ne ovat naisen mielestä ns toisen luokan kavereita, joita ei voi kutsua edes kylään.
Olin edellisessä suhteessa aika läheisriippuvainen ja tuppauduin aina mukaan miehen matkaan. Nykyisin jotain kuin itselleen on päässä loksahtanut ja annan mielelläni mieheni mennä omia menoja ystäviensä kanssa. Onneksi!
tästä syystä minulla ei ole suomalaista miestä. tossun alla kaikki tyynni.
No ei todellakaan saa olla ystäviä joita nainen ei ole hyväksynyt.
Ei saa jos naista ei voi ottaa mukaan niihin tapaamisiin.
Saa ja pitää olla, tietysti. Molemmilla on oltava omaa elämää. En kestäisi jos mies olisi vieressä ihan koko ajan.
En ala enää ikinä suhteeseen miehen kanssa jolla ei ole omia kavereita. Hyvin äkkiä tilanne oli se, ettei niitä lopulta saanut olla minullakaan.
Tottakai saa olla....elämä olisi liian tasapaksua vaan ja aina kahdestaan. Minusta on kiva kuulla aina hänen kavereiden tekemisistä ja kuulumisista ylipäätään...se on vaan mukava mauste päivään jutella toisten kuulumiset myös.
Ja kiva kun hän soittelee kavereittensa ja tuttaviensa kanssa...se on vaan elämää eikä minulta mitenkään pois. Harvoin hän kuitenkin käy kavereittensa luona, joten ei tarvii mitenkään motkottaa miehen kavereista.
Niin sanotusti kavereista ei ole riesaa.
Tämä oli kai vitsi?