Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ristiäisjuhlan pitopaikka Lahdessa?

Vierailija
16.09.2010 |

Onko täällä paikalla lahtelaisia, joilla olisi ideoita missä voisimme pitää kastetilaisuuden jälkeen kahvituksen? Kaste toimitetaan kirkossa. Meidän oma asunto on sen verran ahdas, ettei tänne mahdu 25 henkeä.



Olimme ajatelleet Mukkulan kartanoa, mutta se on käsittääkseni tällä hetkellä kiinni. Ravintolatkaan eivät houkuttele, koska siellä paikalla muutakin väkeä.



Kiitos vinkeistänne!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

- Rauhala, ihana vanha puutalo siinä Teivaanrinteessä, Ravintola Lokin takana. Sinne saa myös pitopalvelun ja miljöö on idyllinen.

- NMKY:n tosi kaunis ja helposti saavutettava tila, olisko nimeltään Jugend-sali tms., Vapaudenkadulla Kauppa Kohon vieressä.

- Joku viihtyisä seurakuntakoti, esim. Jalkaranta on mielestäni ihan kiva ja kirkkosalikin siellä ihan kirkkomainen. Sitten siitä on helppo siirtyä seinän toiselle puolelle kahvittelemaan.

Vierailija
2/2 |
16.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysy seurakunnastanne. Lahden seurakuntayhtymällä on juhlasali esim. Ristin kirkon vieressä.

Olen ollut myös ravintola Lokin yläkerrassa yksityistilaisuudessa ja se oli ihan kiva, mutta en tiedä onko sopiva teille ja pelkkään kahvitukseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla