Onko kauniiden vaikeampi löytää kumppani?
Eli onko kauniiden vaikeampaa löytää kunnollista; eli luotettavaa, ystävällistä, työssäkäyvää, jne kunnollisia asioita olevaa kumppania, josta itsekin viehättyisi?
Kommentit (5)
Mitähän nyt on se ns. kauneus? Eiköhän se ole katsojan silmässä.
Ei, vaan helpompi. Koska kiinnostuneita ja valinnanvaraa on enemmän, niin on suurempi todennäköisyys löytää myös se kunnollinen kumppani.
Minusta ei pidä paikkaansa, että kauniit naiset saisivat lähestymisiä vain pleijereiltä. Riippuu siitä, millainen nainen on itse luonteeltaan ja käytökseltään. Pidän itseäni suht kauniina ja olen aina ollut urheilullinen. Luonteeltani olen ujo ja rauhallisesta elämästä tykkäävä, en esim. biletä enkä ole somessa. Olen saanut vuosien aikana paljon lähestymisiä miehiltä ja suunnilleen kaikki nämä miehet ovat olleet hyviä ja kunnollisia.
Kauniin on paljon helpompaa saada hyvä kumppani.
Ne hyvätkin miehet valitsevat epäröimättä kauniin vaatimattoman sijasta, vaikka vaatimattomalla olisi parempi luonne.
Vaikeampi, sillä kauniit houkuttelevat tiettyä miestyyppiä, hiljaiset tavismiehet eivät uskalla lähestyä liian kaunista.
Kilpakosioista voi olla riesaa. Jopa minä sain pelattua jokusen ulos. -Oikea tupsahti lopuksi ja olemme olleet 25 v. naimisissa.