Gallup laihoille; pituus, paino, kuppikoko ja kuvaile ulkonäköäsi
Kommentit (9)
pituus 163cm
paino 51kg
tissit B70
Olen laiheliini, mutta en kuitenkaan erityisen kiinteä. Rinnat saisivat ehdottomasti olla isommat ja kiinteämmät, sellaiset mitkä ne olivat 10 vuotta sitten. Toisaalta olen tyytyväinen kroppaani, vaatteet päällä näytän aina melko hyvältä ja vaatteita on aika helppo ostaa. Laihuuteni vuoksi näytän mielestäni vanhemmalta kuin olen ja usein väsyneeltäkin. Uskon, että kokisin oloni seksikkäämmäksi noin viisi kiloa painavampana.
sut luulemaan, että 5 kiloa läskiä roikkumassa vyötäröllä ja perseessä saisi sut näyttämään seksikkäämältä?
Ala harrastaa aktiivisesti liikuntaa, niin kiinteydet ja muutut terveen näköiseksi, etkä taatusi enää vanhalta ja väsyneeltä. Läski nyt ei ketään nuorenna tai kaunista.
tekevät ihmisestä nuoremman näköisen. Harrastan jonkin verran liikuntaa, eli en ihan huonossa kunnossa ole, mutta mielestäni naisella pehmeät piirteet kropassa ja kasvoissa näyttävät seksikkäiltä ja ottaisin viisi kiloa lisää jos jotenkin se onnistuisi. Minulla se kertyi joskus kauan sitten ainakin rintoihinkin eikä vain vatsaan ja perään :)
Paino vaihtelee tuolla alueella ja en ole nyt vähään aikaan punninnut. Menee joskus allekin.
B70 on kuppikoko.
Olen aika muodokas, eli melkein se suositeltu 90-60-90, eli olen 88-62-92. En ole mikään urheilijamaisen kiinteä, mutta urheilen paljon enkä siis ole myöskään mikään roikkuihoinen. Raskausarpiakaan ei juuri jäänyt. Olen ihan tyytyväinen itseeni.
Rinnat ovat aina olleet pienet, nyt 75 AA. Haluaisin b-kupin rinnat ja aion todennäköisesti mennä leikkaukseen. Isoja rintoja en halua, vain "omani" takaisin, kun kolmen lapsen imetys hävitti rinnat kokonaan.
Nautin hoikkuudestani, tykkään olla sporttisen näköinen. Rakastan shoppailua ja vaatteita! Käyn kuntosalilla yleensä 2 kertaa viikossa ja kävelen muutaman kilsan lenkin joka päivä koiran kanssa. Vartaloni ei ole mikään ihannevartalo, ei todellakaan, mutta se on minun, se on terve ja se riittää.
Vasta oli polemiikkia palstalla kun joku uskalsi kertoa juttua siitä kun lapsi ihmetteli kun pojat vertasi pippeleitään. Kaikki innoissaan todistivat, ettei kukaan vertaa ikinä mitään, HEH =)
ja nyt aikuiset vertaa...
nyt tuo 49kg ja kyllä mieluusti ottaisin pari kiloa lisää....vaikka kilon lihasta ja pari kiloo rasvaa mm. kasvoihin ja tasaisesti muualle. Jokainen ryppy erottuu kaitasista kasvoista. Muuten olen itseeni tyytyväinen, rinnat 70C, no ehkä peppu voisi olla vähän timminpi ja ylempänä kuten vielä 20v sitten ;)
pituus 175cm, paino 50kg, rinnat 70B
Olen perinyt ruumiinrakenteeni isältäni ja ollut siis lapsesta asti alipainoinen. Etenkin teininä kärsin laihuudestani. Haukuttiin ja kiusattiin. Vieläkin kuulen silloin tällöin ikäviä kommentteja, mutta haistatan niille peet.
Olen enemmän sinut itseni kanssa. Peppuni on pieni ja pyöreä, rinnat kauniit. En panisi pahakseni jos lihoisin muutaman kilon, mutta tykkään itsestäni näinkin. Kauniiksi ja siroksi on kehuttu enkä näytä nälkiintyneeltä.
mitat. Harrastan paljon liikuntaa, joten en ole ns. laiha läski. Olen hyvin pienirakenteinen. Minua on kautta aikojen kehuttu kauniiksi ja hyvin viehättäväksi. Olen tyytyväinen vartalooni, koska se on "näppärä ja ketterä". Minusta on erittäin vastenmielinen ajatus, että vyötäröllä olisi läskimakkara tms. Vaatteet istuvat hyvin. Mieheni myös pitää tyttömäisestä naistyypistä. Ainoa miinus ovat hyvin pienet rinnat, mutta ennen imetyksiä minulla oli reilut b-kupit, jotka olivat täydelliset. Nyt minulla on ihan ok kiinteät pikkurinnat - olen ihan tyytyväinen. En koskaan vaihtaisi niitä isoihin rintoihin. Mielestäni isot rinnat ovat rumat ja kömpelön näköiset. Eli olen tyytyväinen ulkonäkööni.