Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

HOITOVAPAASTA

Vierailija
11.10.2010 |

Olen ollut kohta vuoden hoitovapaalla. Olen ilmoittanut pomolle, että olen AINAKIN tämän vuoden loppuun asti hoitovapaalla. Nyt olen tullut siihen tulokseen, että jatkan hoitovapaata kuitenkin vielä toisen mokoman. Vuosi sitten tein hieman tyhmästi, kun hain kelasta kotihoidontukea vain tämän vuoden loppuun, eli jatkuuko tuki automaattisesti, jos ilmoitan Kelaan, että vielä jatkankin hoitovapaata?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ilmottaisin Kelaan jatkossa että olet kotona kokoajan ja jos palaat aikasemmin, teet ilmoituksen töihin menosta riittävän aikaseen!



Sen saa muuttaa toiseen kertaan. Muttei sitten kolmanteen.

Vierailija
2/3 |
11.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kelaan ilmoittaa vaikka viikon pätkissä, mutta työnantajalle voi tehdä jatkoilmoituksen vain kerran. Tai toki riippuu työnantajasta, mutta ei siis ole velvolleinen antamaan hoitovapaata kuin kaksi kertaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

hoitovapaan voi pitää useammassa kuin yhdessä osassa, ilmoittamallaan tavalla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi kuusi