Tästä oiva matkalaukku ja eikun halavalla lähtee...
Kommentit (6)
Ikävä kyllä taisin tunnistaa myyjän sen perusteella mitä tuotteita hällä on myynnissä. Tiedän että myyjä on varsin pihi, mutta rahasta heillä ei ole puutetta. En todellakaan olisi uskonut hänen myyvän roinaa huutiksessa.
http://www.huuto.net/fi/askseller.php3?itemid=150503577
oikeesti, mä en ymmärrä miten joku voi myydä tollasta soopaa ja sitten pyytää että joku maksaa euron kirjekuoresta. On kuitenkin joku Valittujen Palojen tarjouskuori, käytettyä tai siis kierrätetty sellainen.
Mulla on paljon periaatteita millaisilta myyjiltä en osta ja yks on toi, jos ostajan pitää maksaa kirjekuoret. Meidän taloyhtiön paperinkeräyslaatikossa on joka kerta kasoittain kirjekuoria, niitä voi kuka tahansa ottaa ilmaiseksi. Eri asia on, jos huutaja vaatii pitää olla sitä ja sitä juttua, mutta ei tavallinen kirjekuori saa maksaa mitään.
markat ja eurot sekaisin? Markoissa hinta olisi viela ymmarrettava...
joka on päättänyt tyhjentää oman ja kaverinkin vintin.
Katsoin toteutuneita kauppoja, missään ei ollut kilpahuutajaa. Jos joku huusi jotain, hän sen sillä kovalla hinnalla myöskin sai.
Mun vanha luokkakaveri tekee tätä samaa, paitsi hinnat ovat kohtuulliset. Ja välillä tulee jopa kilpahuutajiakin.
Miehen isovanhempien ullakkoa siivoaa vissiin viidettä vuotta ja juurikaan ei ullakko ole tyhjentynyt vuosien varrella. Kaikki kun on säästetty.
Käy siis isovanhempia viihdyttämässä ja siivoaa ja palkaksi saa ottaa pussillisen rojua vintiltä. Isovanhemmat haluavat maksaa "palkkaa" ja ystäväni pitää tärkeämpänä että isovanhemmat asuvat siistissä kodissa ja voivat hyvin.
Äly, älä jätä!