Lue keskustelun säännöt.
urpo-mykässä logiikassa jatketaan miinasta johon kokkare+sipilä upposi,
16.06.2023 |
valtion talous on niin huonossa kunnossa että alemmilta tuloluokilta tarvitaan rahaan ja energiaa, ylempien tuloluokkien veroalennuksiin. tuosta syystä britanniassa tory pm iä lähti erittäin nopeasti kun hallitus meni nurin.
mutta nyt halutaan siirtää ne ongelmat yksilötalouksille jotta valtiolle ei tulisi lisä kuoppia. mutta painelaskelmat vuosiksi eteenpäin kertovat täysin turhasta toimnnasta pieneen ongelmaan nimeltä valtion velkaantuneisuus. velkaantuneisuus jota oikeisto 2010 luvulla lisäsi ja 1990 luvulla 1980 kasinokuplatalouden töpeksinnän takia ajoi vielä lisää.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tarkoitat siis sitä että demarit veti ennen sipilän kautta valtiontalouden niin kuralle että voivat valittaa koko neljä seuraavaa vuotta kaikesta mitä sipilä teki. Ja sanna teki täsmälleen saman taas kerran ja demarit luulee että tuo sama temppu onnistuu uudelleen?
Kaikki leikkaukset ja muu sopeutus on vain ja ainoastaan demarien ja muun vasemmiston syytä, kuten edelliskerrallakin.