Naiskauneutta katselemassa Oulun patiolla
Lähdin ihailemaan vähäpukeisia naisia kun oli hellepäivä. Istuin Leskisen terassilla ja siinähän sitä porukkaa meni edestakaisin. Mutta sitä naiskauneutta ei oikein näkynyt. Voi sanoa, että ehkä yksi sadasta on normaalipainoinen. Sitävastoin ylipainoista porukkaa kyllä on. Neljäkymmentä vuotta sitten, kun olin nuori mies. ei tätä ongelmaa ollut, kun ei ollut tietokoneitakaan keksitty. Silloin porukka oli normaalipainoista tai aliravittua. Anoreksia oli yleinen vaikka siitä ei tunnistettu sairaudeksi. Nyt pelataan tietokoneella, käydään jääkaapilla ja ajetaan sähköpotklaudalla. Ei ihme, että syntyvyys pienenee, kuka mies haluaa lihavaa naista. Baaritkin ovat auki aamuneljään. Ennen oli valomerkki klo 1, sitten alkoi isojako ja mentiin panemaan.
Kommentit (4)
Onneksi maamme on sentään täynnä hyvärunkoisia tyylikkäitä herrasmiehiä. Kyllä naisen on hyvä ihastella tarjontaa terasseilla.
Huomaa kyllä tason romahtaneen. Mutta toisaalta sitten näin kauniilla nelikymppiselläkin naisella on runsaasti valinnanvaraa ja nuoria miehiä tarjolla, kun kilpailua on vähemmän.
Hitsi kun ei enää nää niitä anorektikkoja niin paljon.
Vähän sama juttu miehillä. T. Oululainen nainen