Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Käytkö katsomassa Tervon Koljatin teatterissa?

Vierailija
01.10.2010 |

Pääsee taas nauramaan Vanhaselle oikein urakalla!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kakkosella on aika hyvä näkökulma asiaan.



En tullu ite ajatelleeksi tolta kannalta, kun oon niin täynnä näiden suomalaispoliitikkojen törkyilyjä, että oon vaan tyytyväinen, kun joku tökkii niitä.

Vierailija
2/4 |
01.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että esim. koulukiusaamiseen yritetään puuttua kovalla kädellä, perustetaan kaikenlaisia Kiva-kouluja, mutta sitten kuitenkin tällaisella Tervon esimerkillä aikuiset itse antavat lapsille esimerkkiä siitä kuinka kiusaaminen onkin sallittua, ja sille pitää vielä oikein nauraa ja kannustaa kaikki muutkin kiusaamaan.



Eli ihan suotta puhumme lapsille siitä että kaveria ei saa kiusata. Päinvastoin, aikuiset omalla esimerkillään opettavat lapset siihen.



Ja Tervo vielä opettaa, että kuinka saa kiusata nimenomaan ominaisuuksista, mille ihminen ei mitään voi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tää on taas todiste siitä, että palstallakin uskotaan että kaikki asuvat Helsingissä ja vain siellä on elämää.

Vierailija
4/4 |
01.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinne on matkaa 3500 km. Eikä muutenkaan Tervon huumori iske.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi neljä