Mikä ihme tauti on tämmöinen lievä kuumeen tuntu viikkokausia?
Onko korona sekoittanut kaikki viruskannat vai mitä? Itselläni oli viime syksynä useamman kuukauden ajan ja nyt taas keväällä ollut muutaman viikon ikään kuin lievästi kuumeinen olo, mutta mittari ei näytä kuin vähän yli 36. Ei ole oikein muita flunssan eikä minkään oireita, mutta tällainen lievä niinkuin-joku-virus-jossain-yrittäisi-saada-jotain-aikaan-tuntemus, joka ei vaan meinaa mennä ohi.
Onko muilla vastaavaa? Ja mitä lienee?
Kommentit (11)
Allergia? Nyt on niin paljon siitepölyä ilmassa, että itselläkin on kuumeinen olo ja pää on tukossa, vaikka nenä ei varsinaisesti vuodakaan. Ajattelin kokeilla illalla, helpottaako allergialääke.
Nyt on liikkeellä jokin joka pyrkii elimistöön, ehkä se menee ohi. Siitepöly ei varmaan vähennä oireita. Hiekkapölyä ulkona edelleen.
Mulla tekee allergia sellaisen olon, että on kuumetta vaikka kuumemittari näyttää normaalilukemaa. Aina pahinta tosin huhti-toukokuussa.
Mikähän tämä virus on joka viikkotolkulla jatkuu... välillä helpottaa, mutta taas alkaa oireet. Toki voi olla huonoa tuuria, että on vaan uus virus aina. Tympeää on. Koronatestejäkin olen huvikseen tehnyt.
Mulla oli sama. Ja siihen liittyi lieviä kuunotuksen tunteita. Ajattelin kaikki koronoita ja laskimontulehdukisia mutta osoittautuikin vyöruusuksi. Mutta jos ei tule vesikelloja niin ei oo sit sekään.
Syöpä, äitini kuoli syöpään ja oli juuri tuommoinen ja lopulta löytyi munasarjasyöpä. Toinen on leukemia, joillakin alussa vain hieman huono olo, menee välillä pois ha sit taas tulee.
Vierailija kirjoitti:
Syöpä, äitini kuoli syöpään ja oli juuri tuommoinen ja lopulta löytyi munasarjasyöpä. Toinen on leukemia, joillakin alussa vain hieman huono olo, menee välillä pois ha sit taas tulee.
Älä viitsi pelotella. Onhan se toki vähän tyhmää täällä kysellä vastausta terveysasioihin tyyliin "mikä mua vaivaa kun sitä ja tätä". Mitäpä luulette, että edes lääkäri vastaisi muuta kuin, että kerropa nyt vähän tarkemmin itsestäsi ja terveydentilastasi muutoin, onko lääkityksiä käytössä ja tsekataanpa nyt ensin tulehdusarvot jne. jne.
Ei nyt ole kuitenkaan asiallista pelotella tällaista(kaan) ihmistä.
Hiv