Äänikirjapalvelut - mikä niistä on paras?
Kovasti mieli tekisi hankkia, onko sinulla suosikkia?
Kommentit (7)
Olen käyttänyt Bookbeatia, Storytellia, Nextorya, Podimoa, Suplaa
Pidän eniten Storytellista valikoiman vuoksi, mutta siinä on toisinaan häiriöitä, mihin en ole muissa törmännyt. Silti tätä olen eniten käyttänyt.
Mutta Bookbeat on kyllä oikeastaan ihan yhtä hyvä. Runsaasti kyllä hinnat nousivat tässä tovi sitten.
Kiitos vastauksista! Entä oletteko kokeneet ongelmallisiksi noita uusia rajoituksia joita on ilmestynyt?
Ap
Itse pidän taas Storytelistä.
Iso plussa, että saa vaihdeltua äänikirjan ja luetun kirjan välillä helposti (kirjanmerkki säilyy).
Helposti pääsee hyppelemään eri lukujen kohdille kuten sisällysluettelon tai liitteiden kohdille myös äänikirjan puolella.
Kannattaa hyödyntää ilmaisjaksot ja kokeilla mikä sopii itselle parhaiten.
Nextrory mun mielestä paras, on myös rajaton, meillä ei 100h/kk riitä, kun lapset kuuntelee niin paljon kirjoja myös. Halvempi kuin storytelin rajaton.
Vierailija kirjoitti:
Nextrory mun mielestä paras, on myös rajaton, meillä ei 100h/kk riitä, kun lapset kuuntelee niin paljon kirjoja myös. Halvempi kuin storytelin rajaton.
Kiitos! Minä luulen myös, että käyttäisin enempi kuin tuon 100 tuntia.
Itse olen tykännyt eniten Storytelista sen takia että laajin valikoima eikä rajoituksia.
Itselläni kokemusta BookBeatista ja StoryTelistä. Hyvin pitkälle sama valikoima kirjoja. BookBeatilla jotenkin omaan makuun parempi ja helpompi "käyttöliittymä", mutta helppkäyttöisiä ovat molemmat.
Storytelillä on joitakin eksklusiivisia kirjoja, joita ei ole missään muualla, mutta yksikään niistä ei vaikuttanut kovin kiinnostavalta (tulee miettineeksi, voiko olla kovin laadukkaasta kirjallisuudesta kyse, kun saatavuus rajoitetaan yhdelle äänikirjapalvelulle). Muilta osin hyvin sama tarjonta.