Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muistatteko lapsuutenne tietynlaisesti?

Vierailija
24.04.2023 |

Esimerkiksi itsellä lapsuudesta muistuu mieleen ainoastaan lämpimät kesäpäivät ja kaikki on mielessä jotenkin sellaisena oranssisen lämpimänä. Lisäksi yleensä olen niissä tilanteissa täysin yksin. Talviajoista en muista juuri mitään.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistoni perustuvat suurelta osin valokuviin. Jos jollain on minusta tai kodistani joku vanha valokuva, jota en muista nähneeni niin olen ihan innoissani. Joku vaate esim voi tuoda mieleen ties mitä muistoja. Talvesta on vähemmän kuvia ja nyt minua häiritsee kun en enää muista minkälainen talvitakki minulla oli ekaluokalla.

2/4 |
24.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullakin on eniten muistoja kesästä. Ne ovat tilanteista joissa olin perheenjäsenteni ja kavereitteni kanssa. Jouluistakin muistan aika paljon. Olin lapsena onnellisin kesäisin ja jouluisin.

Olen syntynyt 70-luvun lopulla, ja ihan varhaisimmissa lapsuuden muistikuvissa on sellainen lämmin oranssinrusehtava sävy, kuten sen ajan valokuvissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistan paljon asioita. Melkein kaiken. Vaikka joku osio jää vähemmälle, ettei liikaa muistele.

Vierailija
4/4 |
24.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistan, mitä tapahtui. Ikävä kyllä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kuusi