Mikä nykyaikana estää miestä pukeutumasta
Marimekkoon, pinkkiin ja metallin hohtoisiin asuihin? Jossain vaiheessa on hyvä pohtia onko ympärillä olevat ihmiset semmoisia joiden seurassa oikeasti viihdyt. On pinnallisia ihmisiä, on onnenonkijoita sitten olet sinä. Pysähdy hetkeksi. Marimekko kuosia saa ulkotakkien puoleltaki ;)
Kommentit (6)
No ei mikään. Harva mies vaan haluaa pukeutua niin. 😅
Nyt miehet vaan pukeutumaan naisten vaatteisiin, nyt se on viimeinkin mahdollista kun normit on saatu purettua eikä kukaan enää naura.
Mikä estää konttorilla joitain pukeutumasta mihinkään? Nakut riipparit näkyvissä.
Vierailija kirjoitti:
Nyt miehet vaan pukeutumaan naisten vaatteisiin, nyt se on viimeinkin mahdollista kun normit on saatu purettua eikä kukaan enää naura.
Tämä. Itsellänikin oli tänään housut jalassa vaikka olen nainen.
Mies pukeutuu siihen mitä se löytää varastosta.
Jos löytyy pinkkiä tai muuta marin mekkoa, niin sitten laitetaan ne päälle. Vähän autonrasvaa ja avot ihan hyvä pipo tulee marinmekkosta.
Pinkin paidan saa kloorilla valkaistua valkoiseksi. Uutta ei kannata ostaa tai hakea. Etää jos mulle nauretaan vaatteitten takia niin vedän nyrkillä päähän. Pukeudun miten haluan. Naurajille lyön. toinoini.
T. mies joka pukeutuu läskinä vaimonsa 20v vanhoihin raskaushousuihin.
Marimekon rumuus estää kaikkia sukupuolia pukeutumasta siihen