Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tangoskandaali - voittoon mummon kuolemalla!!!

Vierailija
11.07.2010 |

Osasipa mummo kuolla oikeana aamuna ja näin Maunuksela sai sympatiapisteitä tuomareilta.



Finaalissa oli kolme surkeaa tapausta ja ne olivat Marko Maunuksela, Tapani Kangas ja Maria Tyyster.



Jokaisessa karaokekuppilassa (niissä ainakin missä olen käynyt) kuullaan jokainen ilta parempia laulajia kuin Maunuksela ja Kangas.



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maunuksela voitti ihan oikeasta syystä; osaa laulaa, ääni on hyvä ja tulkitsee biisejä loistavasti.



Ootko sama herneen nenäänvetäjä, jonka mielestä paras mies tippui ekana? Oliko tuo sun mielestä paras joku sun mies/pano/jotain, vai miksi vaahtoat koko ajan tästä? Paras mies voitti ja sillä hyvä.

Vierailija
2/3 |
11.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

voittaja on valittu ja pulinat pois. ei kai tuo nyt maailmaa kaada, kuka siellä valittiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitäpaitsi vaikutti oikeasti kiinnostuneelta tangosta ainakin sen vähän mitä katsoin. Kerran olin täkäläisillä markkinoilla jonne on tapana buukata soittamaan pari päivää kisojen jälkeen joku tangokisaaja. Sillä kertaa oli lavalla kakkoseksi tullut. Kaveri tuli keikalle ruutupaidasa, ei olisi roudareista erottanut. Ja sitten ilmoitti että bändi on kyllä eri mieltä, mutta hän valitsi keikalle soitettavaksi uusia kappaleita tulevalta levyltä (tai jotain), antoi ymmärtää että tässäpä hyvä tilaisuus harjoitella niitä yleisön kanssa. Just. Eikä soittaneet YHTÄKÄÄN tangoa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yhdeksän